České filmy v Terstu

20 ledna 2017

České filmy v Terstu

t

Celkem sedm filmů s českou účastí se představí na Mezinárodním filmovém festivalu v Terstu, který se koná od 20. do 29. ledna. Hranou tvorbu zastupují snímky Učitelka a Já, Olga Hepnarová, dále budou uvedeny čtyři dokumentární filmy a jeden rozpracovaný projekt. 

Do hlavní soutěžní sekce hraných filmů byl vybrán film Já, Olga Hepnarová autorské dvojice Tomáše Weinreba a Petra Kazdy, který v loňském roce úspěšně otevřel sekci Panorama berlínského filmového festivalu a od té doby byl uveden na desítkách dalších zahraničních přehlídek.

V soutěži dokumentárních filmů se o hlavní cenu utkají hned dva české snímky: Díra v hlavě slovenského režiséra Roberta Kirchohoffa, který na sebe naposledy výrazně upozornil dokumentárním dramatem Kauza Cervanová, a Normální autistický film Miroslava Janka, který už získal hlavní cenu na MFDF Jihlava 2016.

Mimo soutěž bude uveden slovensko-český hraný film režiséra Jana Hřebejka Učitelka, který měl premiéru na MFF Karlovy Vary v roce 2016, odkud si představitelka hlavní role Zuzana Mauréry odnesla cenu za Nejlepší ženský herecký výkon.

V soutěžní sekci Art and Sound budou uvedeny dva snímky - Koudelka fotografuje Svatou zemi, který je  intimním pohledem  na tvůrčí proces jednoho z největších žijících mistrů fotografie, a Zkáza krásou Heleny Třeštíkové, přibližující osudy herečky Lídy Baarové.

V rámci produkčního programu When East Meets West, který uvede 22 připravovaných projektů z 15 zemí, se v Terstu bude prezentovat chystaný snímek Radovana Síbrta Postiženi muzikou o hudebnících z kapely The TapTap.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás