Bohemian Rhapsody Ondřeje Hudečka na TorinoFilmLab

02 února 2017

Bohemian Rhapsody Ondřeje Hudečka na TorinoFilmLab

t

Bohemian Rhapsody, připravovaný celovečerní film Ondřeje Hudečka, který Czech Film Center loni prezentovalo v rámci Czech Film Springboard na festivalu v Plzni, byl vybrán do programu ScriptLab při filmovém festivalu v Turíně. 

Do programu ScriptLab (v rámci TorinoFilmLab) určeném scenáristům připravujícím celovečení film podle původního scenáře byl vybrán Ondřej Hudeček se spoluscenáristou Janem Smutným. Společně napsali scénář k Hudečkově úspěšnému krátkometrážnímu filmu Furiant, který získal Zvláštní cenu poroty na festivalu v Sundance 2016. 

Snímek Furiant popisuje mládí klasika českého divadla Ladislava Stroupežnického. Film Bohemian Rhapsody by měl na Furianta částečně navazovat. "Dějově se bude odehrávat o dvacet let později ke sklonku života Stroupežnického už coby dramaturga Národního divadla," řekl Hudeček v rozhovoru pro Aktuálně. Podle oficiální antoace je Bohemian Rhapsody "současná variace na faustovské téma, vyprávějící příběh českého dramatika Ladislava Stroupežnického, jehož progresivní přístup a touha po velikosti se střetla se zarytě konzervativním, středověkým myšlením jeho národa."

Z původně přihlášených 519 projektů jich pořadatelé ScriptLabu vybrali 17, mezi nimi i Bohemian Rapsody.

ScriptLab je součástí projektu TorinoFilmLab při filmovém festivalu v Turíně.  

 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás