Celovečerní projekt Michaely Pavlátové na Cartoon Movie

08 března 2017

Český film (v zahraničí) In Production

Celovečerní projekt Michaely Pavlátové na Cartoon Movie

c

Chystaný celovečerní film animátorky Michaely Pavlátové s pracovním názvem My Sunny Maad se bude prezentovat na mezinárodním fóru pro animované filmy Cartoon Movie, které se koná od 8. do 10. března ve francouzském Bordeaux. 

Film připravovaný v česko-francouzské koprodukci (FR - Sacrebleu Productions, CZ - Negativ) vychází z románu Petry Procházkové Frišta a vypráví příběh české ženy Herry, která se zamiluje do Afghánce Nazira a rozhodne se s ním odejít do jeho rodné země. Netuší, jaký život ji čeká v post-talibánském Afghánistánu, ani do jaké rodiny se rozhodla přivdat.

Dědeček feminista, adoptovaný mladík, který ohromuje svým intelektem, a Frišta, která by udělala cokoliv, aby unikla svému surovému manželovi. Jako další žena v rodině i Herra nosí burku a schovává se, když do domu přijdou hosté. Brzo získá novou práci s Američankou Heidi, která jen málo rozumí tomu, jak žijí ženy v Afghánistánu, a ještě méně tomu, že ne každý chce být zachráněn Západem.

Cartoon Movie je mezinárodní platforma pro prezentaci připravovaných animovaných projektů, která propojuje režiséry, producenty, nákupčí, zástupce festivalů, distributorů a televizí a další profesionály na poli animovaného filmu. 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás