Přehlídka českých filmů na festivalu goEast ve Wiesbadenu

21 března 2017

Český film (v zahraničí)

Přehlídka českých filmů na festivalu goEast ve Wiesbadenu

w

V německém Wiesbadenu proběhne letos od 26. dubna do 2. května v rámci filmového festivalu goEast rozsáhlá přehlídka současných českých hraných a dokumentárních filmů Czech Cinema Now!. Partnerem sekce je Czech Film Center a Institut dokumentárního filmu. Další tři české snímky byly vybrány také do hlavní soutěžní sekce.

Celkem bude v sekci Czech Cinema Now! uvedeno 8 celovečerních a dva krátké filmy. Tři filmy byly vybrány do hlavní soutěžní sekce festivalu: Učitelka Jana Hřebejka, Špína Terezy Nvotové a dokument Výchova k válce Adély Komrzý, natočený v rámci televizního cyklu Český žurnál. 

Dále budou české filmy, respektive filmy s českou účastí, uvedeny v sekcích Symposium (Hra o jablko) a Specials (Pojedeme k moři, Starci na chmelu, Přes kosti mrtvých), Oppose Othering (dokument Díra v hlavě - režie robert Kirchhoff) a Open Frame Award (Adorama - režie Roman Štětina). 

Sekce Czech Cinema Now! představí čtyři hrané a čtyři dokumentární filmy. Z hraných filmů budou uvedeny Schmitke (režie Štěpán Altrichter), Rodinný film (režie Olmo Omerzu), Cesta ven (režie Petr Václav) a na loňském Berlinale úspěšně představený snímek Já, Olga Hepnarová (režie Tomáš Weinreb a Petr Kazda). Festivaloví diváci budou mít možnost vidět také čtyři dokumenty včetně vítězných snímků loňského ročníku MFDF Jihlava FC Roma (režie Rozálie Kohoutová a Tomáš Bojar) a Normální autistický film (režie Miroslav Janek).  K vidění bude také snímek Heleny Třeštíkové Mallory a Nebezpečný svět Rajka Dolečka Kristýny Bartošové. Účast dokumentárních filmů podpořil Institut dokumentárního filmu.

Festival chystá také panelovou diskusi s českými filmaři a zástupci institucí, výstavu českých filmových plakátů a další akce věnované české kultuře, například party s DJ-duem Malalata z Prahy nebo čtení Jaroslava Rudiše z jeho knihy Národní třída. Filmový projekt podle knihy chystá v současné době režisér Štěpán Altrichter s produkční společností Negativ (projekt byl podpořen grantem na vývoj Státního Fondu kinematografie v únoru letošního roku). 

Více informací: http://www.filmfestival-goeast.de/en/

FB

FC ROMA:


Normální autistický film:

Já, Olga Hepnarová:

Mallory:

Rodinný film:

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás