Visegrad Animation Forum ocenilo i český projekt Hurikán

19 května 2017

Film Industry

Visegrad Animation Forum ocenilo i český projekt Hurikán

a

Pátého ročníku setkání profesionálů z oblasti animace Visegrad Animation Forum Třeboň, který se konal se konal během festivalu Anifilm v Třeboni od 2. do 4. dubna, se zúčastnilo celkem 13 týmů v kategorii krátkých filmů, 8 zástupců v kategorii  seriálů a nově 2 TV speciály. Oceněn byl i český projekt Hurikán režisérů Jana Sasky a Vojtěcha Kisse a producentek Alžběty Janáčkové a Kamily Dohnalové.

VAF je příležitostí pro vznikající projekty, aby se formou pitchingu představily mezinárodní porotě a zvýšily své šance na mezinárodní uplatnění.
Ocenění získaly následující projekty: 
kategorie krátký animovaný film ve vývoji:
- vítěz: SALVATION HAS NO NAME (r. Joseph Wallace, p. Loran Dunn, Velká Británie)
- speciální ocenění: HURIKAN (r. Jan Saska a Vojtěch Kiss, p. Alžběta Janáčková a Kamila Dohnalová, Česká republika)
kategorie animovaný seriál / TV speciál ve vývoji:
- vítěz: CASTAWAYS ( r. Péter Szeiler, p: Patricia D’Intino, Gábor Osváth a Peter Csornay, Maďarsko)
- speciální ocenění: vánoční speciál MIMI & LISA (r. Ivana Šebestová, scénář: Katarína Moláková, p: Katarína Kerekesová, Slovensko)

Vítěz každé kategorie obdržel 2 000 Eur pro další vývoj projektu. Oba vítězové kategorie seriál / TV speciál si zajistily přímý postup na prestižní pitching Cartoon Forum 2017 ve Francii. Letošní novinkou bylo udělení Ceny MAIA pro nadějné producenty, kterou získala Kamila Dohnalová (krátký film Hurikán) a bude se tak moci zúčastnit  věhlasného Maia workshopu. 
Novinkou v industry programu bylo uvedení VAF Co-production Minortity Pool, otevřeného všem producentům, distributorům, zástupcům televizí a dalším aktérům. Každý producent měl 2 minuty, aby představil sebe a své projekty a nabídl je k případné minoritní koprodukci. 
Zdroj: ASAF

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás