Večer s českým dokumentem – přihlašujte své projekty!

29 června 2017

In Production Czech Film Center

Večer s českým dokumentem – přihlašujte své projekty!

v

V pražském kině Světozor proběhne 25. září 2017 Večer s českým dokumentem, každoroční prezentace českých připravovaných dokumentárních filmů. Prezentaci pořádá Institut dokumentárního filmu ve spolupráci Czech Film Center. Cílem akce je seznámit média a českou veřejnost se současnou tuzemskou dokumentární tvorbou. 

Během večera má publikum možnost vidět krátké ukázky 7-10 připravovaných českých dokumentů a poslechnout si přímo od jejich tvůrců a producentů více o tvůrčích záměrech a tematickém zaměření jejich filmů. Součástí večera je také předpremiéra celovečerního českého dokumentu. Prezentace tak přispívá nejen k propagaci a distribuci samotných připravovaných dokumentů, ale zároveň pomáhá zviditelnit dokumentární film jako takový v českých médiích.

V souvislosti s připravovanou akcí vyzýváme producenty, kteří mají zájem prezentovat projekt v rámci Večera, aby své projekty přihlásili do 31. 8. 2017. Formulář s přihláškou je spuštěn na forms.dokweb.net/cd

Hledáme české dokumentární projekty s předpokládanou stopáží nad 40‘ ideálně ve výrobě nebo v postprodukci. Součástí přihlášky je i AV materiál, resp. teaser či trailer. Seznam prezentovaných projektů zveřejníme 1. týden v září na www.dokweb.net a www.filmcenter.cz.

Loňské projekty viz ZDE.

Katalog Czech Docs 2018-2019
Každoročně vydávaný katalog Czech Docs nabízí jedinečný přehled českých dokumentárních projektů ve všech fázích vývoje. Katalog pomáhá propagovat dokumentární filmy ještě před jejich dokončením a je užitečným zdrojem pro potenciální zahraniční partnery, jako jsou koproducenti, koprodukční trhy nebo festivaly. Nový katalog Czech Docs 2018-2019 bude publikován v lednu 2018. Poprvé bude představen na filmovém trhu European Film Market v rámci festivalu Berlinale, dále bude distribuován na významné filmové festivaly a v březnu na East Doc Platform 2018. Data z katalogu jsou celoročně aktualizována v databázi IDF via czechdocs.net.

Přihlašování projektů a dokončovaných dokumentárních filmů do katalogu Czech Docs 2018-2019 bude spuštěno 25. 9. 2017 a uzávěrka bude 1. 12. 2017. 
 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás