Filmový festival v Pule se letos zaměří na český film

14 července 2017

Filmový festival v Pule se letos zaměří na český film

p

Chorvatský Filmový festival Pula, který se koná od 15. do 22. července, letos oslaví své 64. výročí. Jako partnerskou zemi si letos zvolil Českou republiku, za níž se na festivalu podílí Czech Film Center.  

Na festivalu budou v různých sekcích uvedeny tři celovečerní a čtyři krátké filmy. V programu Pulica + se představí jeden z nejúspěšnějších českých filmů za psledné roky Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha. DIváci budou mít možnost vidět také tragikomedii Bohdana Slámy Bába z ledu a drama z komunistické éry Učitelka režiséra Jana Hřebejka.

Na festivalu budou promítnuty tyto krátké filmy: Černý dort od Johany Švarcové, Nehoda Šimona Štefanidese (oba v sekci studentských filmů, dále 3. poločas režiséra Jiřího Volka a Kdo je kdo v mykologii Marie Dvořákové (oba v sekci Euroshorts).

Vzhledem k tomu, že Česká republika je letos partnerskou zemí festivalu, Chorvatské audiovizuální centrum a filmový festival Pula uspořádají kulatý stůl (v pátek 21. července), na kterém se bude diskutovat způsob, jakým česká kinematografie funguje. Hovořit se bude také o koprodukci, mezinárodní propagaci, exportu filmových služeb a o filmovém dědictví.
Kulatého stolu se zúčastní Barbora Ligasová (Czech Film Centre), Pavlína Žipková (Czech Film Commission), Kateřina Fojtová (National Film Archive) a Julietta Sichel (8Heads Productions).

Na festivalu také proběhne panelová diskuse (ve čtvrtek 20. července) na tématu propagace a distribuce chorvatského a evropského filmu. Festival pozval hosty ze čtyř evropských zemí - České republiky, Srbska, Itálie a Chorvatska. Mnohem důležitějším tématem, kterému se tato diskuse bude dotýkat, je otázka změn na trhu, které ovlivnily přístup k propagačním a distribučním kanálům, ale také otázka změn, k nimž dojde v budoucnu.
Panelové diskuse se zúčastní Barbora Ligasova (Czech Film Centre), Dalibor Matanić (director, Croatia), Igor Saračević (editor, MAXTV Video Store, HT, Croatia), Sandra Perović (RTS, Serbia), Anđela Petković (Dexin Film, Serbia) and Barbara Jukopila (U svom filmu, Croatia).

http://pulafilmfestival.hr/en/


 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás