Život k sežrání a Škola duchů na varšavském Kids Film Forum

03 srpna 2017

Český film (v zahraničí) In Production

Život k sežrání a Škola duchů na varšavském Kids Film Forum

k

Animovaný projekt Život k sežrání režisérky Kristiny Dufkové a připravovaný film Škola duchů Jana Bárteka se představí na Kids Film Forum ve Varšavě, které se koná jako součást 4. ročníku festivalu Kids Film Festival/ Festiwal Filmowy Kino Dzieci (23. září až 1. října 2017).

Warsaw Kids Film Forum je mezinárodní pitching forum pro filmy a televizní série určené pro dětský trh. Forum se bude konat od 27. do 29. září 2017 ve Varšavě. Během fóra proběhnou workshopy, přednášky a setkání zaměřené na produkci filmů pro děti, dále projekce připravovaných projektů, a také individuální konzultace s profesionály z různých filmových oborů od scenáristů, přes distributory až k sales agentům.  

Vybrány byly dva české projekty: Život k sežrání Kristiny Dufkové a hraný projekt Škola duchů Jana Bárteka. Loutkový projekt známé české animátorky Kristiny Dufkové (Fimfarum –  Do třetice všeho dobrého) je připravovnám podle knihy La Vie en gros (2001) francouzského spisovatele Mikaëla Olliviera. Scenáristou je Petr Jarchovský, produceentkou Veronika Sabová (Barletta). Hlavní postavou knihy a filmu je dvanáctiletý Ben, který se téměř celý svůj život nestará o to, že má nadváhu. Změna přijde o letních prázdninách, kdy potká Kláru. Ben Kláru zbožňuje, což ho motivuje k hubnutí. Jednoho dne sebere odvahu a vyjeví Kláře své city, ale když ho dívka odmítne, upadne do deprese a jeho svět se zhroutí. Matka vezme Bena k terapeutovi, který mu pomůže uvědomit si, že to nestálo za to. Jeho povinností je vrátit se zpět do života a uskutečnit svoje sny.

Druhým vybraným projektem je hraný film Škola duchů mladého režiséra Jana Bárteka a producenta Pavla Berčíka (Evolution Films). Bártek absolvoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho televzní série Kosmo (2016) podle scnáře Tomáše Baldýnského byla nominována na Českého lva. Oba projekty byly podpořené Státním fondem kinematografie. 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás