České filmy na festivalu v Chotěbuzi/ Cottbus 2017

08 listopadu 2017

Český film (v zahraničí)

České filmy na festivalu v Chotěbuzi/ Cottbus 2017

c

Patnáct českých a koprodukčních filmů a jedna internetová série se představí v různých sekcích Filmového festivalu v Chotěbuzi (Film Festival Cottbus), který se koná od 7. do 12. listopadu. Navíc bude na koprodukčním trhu Connecting Cottbus prezentován projekt Obrazy lásky režiséra Tomase Winského a producentů Radovana Síbrta a Jakuba Pinkavy.

Německo-polsko-česká soutěžní sekce U18 představí krátký film Bo Hai (podívejte se na trailer) režiséra Dužana Duonga, který měl premiéru na MFDF Jihlava minulý měsíc, road movie Montenegro režiséra Petra Kubíka a slovensko-český koprodukční film Nina režiséra Juraje Lehotského, který měl premiéru na MFF v Torontu. 

V nesoutěžní sekci Národní hity bude uveden nejúspěšnější český film roku 2016 Anděl Páně 2 Jiřího Stracha, dále nový film Jana Svěráka Po strništi bos, dokument Děti online Kateřiny Hager and dvě epizory i populární internetové série Kancelář Blaník

"Vietnam v Evropě  - vietnamská diaspora v Německu, České republice a Polsku" je podtitul letošní sekce Focus, která zahrnuje tři české filmy: krátký film Mat Goc od Dužana Duonga, dokument V.I.P. – Vientamese Important People režiséra Lukáše Kokeše a krátký animovaný film Malá od Diany Cam Van Nguyen.

V dalších sekcích budou uvedeny krátké filmy Imitace (režie Sasha Stelchenko) a Atlantis, 2003 od Michala Blaška, dokument Jožka (režie Hamze Bytyci), a hraný film Out režiséra Györgyho Kristófa, který měl premiéru na letošním filmovém festivalu v Cannes v sekci Un Certain Regard.

Tři české filmy budou uvedeny také v sekci Specials – Fraternal Kiss: Vlk z Královských Vinohrad režiséra Jana Němce a Tomáša Kleina, ... a bude hůř Petra Nikolaeva a Případ pro začínajícího kata Pavla Juráčka.

Více o programových sekcích a českých filmech najdete zde.

Kromě toho bude český filmový projekt Obrazy lásky uveden na koprodučním trhu Connecting Cottbus, kde ho představí režisér Tomas Winski a producenti Radovan Síbrt a Jakub Pinkava (Pink Production). 

 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás