Press

Materiály ke stažení

Jiří Menzel získá ocenění Berlinale Kamera za mimořádný přínos kinematografii

Mezinárodní filmový festival Berlinale týden před svým zahájením oznámil, že letos předá ocenění Berlinale Kamera za celoživotní přínos kinematografii významnému českému řežisérovi a herci Jiřími Menzelovi. Uznávaný filmový režisér Jiří Menzel je celosvětově považován za legendu českého filmu. Cenu Jiří Menzel získá u příležitosti světové premiéry snímku Tlumočník režiséra Martina Šulíka, v němž český herec ztvárnil hlavní roli po boku rakouského kolegy Petera Simonischeka. Ocenění bude mít o to významnější kontext proto, že ho Menzel obdrží 23. února, v den svých osmdesátých narozenin.

TZ Jiří Menzel Berlinale

Zavřít
České „kraťasy“ jedou do světa - Czech Short Films 2018 se představí v Clermont-Ferrand

Nová kolekce Czech Short Films 2018 se představí na největším světovém filmovém trhu krátkých filmů v Clermont-Ferrand

Animace, hrané filmy i experimenty. To nejlepší z české krátkometrážní tvorby za rok 2017 vybralo už po deváté Czech Film Center k reprezentaci českých krátkých filmů doma i v zahraničí. Letos na základě výzvy sesbíralo kolem stovky filmů různých žánrů ze soukromé produkce i z filmových škol, z nichž za pomoci komise tvořené filmovými profesionály z různých oblastí audiovize vybralo 13 snímků. Právě ty budou nyní reprezentovat krátký český film na filmovém trhu v Clermont-Ferrand.

TZ ke stažení Word

FOTO_Plody mraků

FOTO_stánek_Clermont-Ferrand

 

Zavřít
České filmy na Berlinale 2018

Na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně budou českou kinematografii reprezentovat v oficiálním programu tři snímky. Dokument AŽ PŘIJDE VÁLKA režséra Jana Geberta, slovensko-český film TLUMOČNÍK režiséra Martina Šulíka a snímek NE DOTÝKEJ SE MĚ, zařazený do hlavní soutěže. Jeho režisérkou je Rumunka Adina Pintilie a natočen byl v koprodukci Rumunska, Bulharska, Česka, Nemecka a Francie.

TZ ke stažení Word

Foto_Az prijde valka

Foto_Ne dotykej se me

Foto_Tlumocnik_1

Foto_Tlumocnik_2

Zavřít
Švankmajerův HMYZ bude mít premiéru v Rotterdamu

Nejnovější film uznávaného výtvarníka, scenáristy a režiséra Jana Švnakmajera Hmyz bude uveden na nadcházejícím ročníku prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu, který se koná od 24. ledna do 4. února 2018. 

TZ_Švankmajer Rotterdam 2017

FOTO ke stažení_1
FOTO ke stažení_2
FOTO ke stažení_3

Zavřít
Partnerství s festivalem a koprodukčním trhem v Les Arcs

Czech Film Center uzavřelo partnerství s festivalem
a koprodukčním trhem v Les Arcs.
 

Partnerství s francouzským filmovým festivalem Les Arcs je součástí dlouhodobých zahraničních aktivit Czech Film Center, kterými prezentuje Českou republiku jako zajímavého partnera v oblasti mezinárodní koprodukce. Cílem partnerství je také podpořit účast českých profesionálů – producentů, kteří mají v oblasti minoritní koprodukce zkušenosti, a tím posílit spolupráci v oblasti evropské koprodukce. Festival se koná od 16. do 23. prosince 2017.

TZ_Czech Film Center Les Arcs 2017

Foto z filmu Outside ke stažení.

 

Zavřít
Do kin míří FEINKOŠT, česko-německá ochutnávka filmových kraťasů

Přehlídka toho nejlepšího ze současné české a německé krátkometrážní tvorby, organizovaná Czech Film Center společně s německou agenturou AG-Kurzfilm, proběhne už po osmé od 3. do 22. listopadu v českých a německých kinech.

TZ_Feinkošt_2017_word

TZ_Feinkošt_2017_PDF

FOTO

Leták (Praha)

 

Zavřít
TZ Plody mraků zvítězily na festivalu Cinekid_2017

Snímek animátorky Kateřiny Karhánkové Plody mraků (Česko, 2017, 10 min) zvítězil v sekci Best European Short Animation na filmovém festivalu Cinekid zaměřeném na dětskou tvorbu, jehož 31. ročník byl slavnostně zakončen v pátek 27. října 2017.

TZ Plody mraků zvítězily na festivalu Cinekid_2017_word
TZ Plody mraků zvítězily na festivalu Cinekid_2017_PDF

Plody mraků_foto

Zavřít
Retrospektiva Věry Chytilové na DocLisboa

Významný evropský filmový festival zaměřený především na dokumentární tvorbu představí v rámci svého 15. ročníku obsáhlou retrospektivu české režisérky Věry Chytilové (1929-2014). Na festivalu, který se koná v portugalském Lisabonu od 19. do 29. října, bude uvedeno více než 30 jejích filmů - krátkých, dokumentárních i celovečerních. 

TZ Retrospektiva Chytilové v Lisabonu_2007 (word)

TZ Retrospektiva Chytilové v Lisabonu_2007 (PDF)

Zavřít
České filmy na podzimních světových festivalech

Podzimní festivalová sezóna je v plném proudu a nechybí v ní ani české filmy. Na evropské i mimoevropské festivaly míří hrané, dokumentární i krátké animované snímky z české produkce, a také řada filmových koprodukcí s českou účastí.

TZ_Křižáček, Bába z ledu, Vězení či Daliborek.České filmy na podzimních světových festivalech (word)

TZ_Křižáček, Bába z ledu, Vězení či Daliborek.České filmy na podzimních světových festivalech (PDF)

FOTO

Zavřít
European Film Promotion v Praze 2017

Jak nejlépe propagovat evropské filmy ve světě a pomoci jim na mezinárodní festivaly a trhy? Jak zlepšit pozici evropské kinematografie v světě? Tyto a další otázky se budou diskutovat na celoevropském setkání členů European Film Promotion, které se pod záštitou Czech Film Center koná od 5. do 6. října v Praze

TZ_Czech Film Center hostí Think Tank European Film Promotion (word)

TZ_Czech Film Center hostí Think Tank European Film Promotion (PDF)

FOTO: režisér Damián Vondrášek se letos účastnil Futura Frames na MFF KV. na foto při rozhovoru s novinářem. Kredit: Film Servis Karlovy Vary

Zavřít
Krátký film Kdo je kdo v mykologii získal studentského Oscara

Krátký film Kdo je kdo v mykologii režisérky Marie Dvořákové byl zvolen Americkou  filmovou akademií jako jeden  ze tří vítězů v kategorii hraných studentských filmů za rok 2017. 

TZ_Krátký film Kdo je kdo v mykologii získal studentského Oscara (word)

TZ Krátký film Kdo je kdo v mykologii získal studentského Oscara (PDF)

FOTO 

Zavřít
České filmy a projekty na MFF v Torontu a v Benátkách

NINA, ČERNÝ PETR, BORG/McENROE a další…
České filmy a projekty na mezinárodních filmových festivalech
v Torontu a v Benátkách: 

TZ Češi na MFF v Torontu a Benátkách 2017 /PDF

TZ Češi na MFF v Torontu a Benátkách 2017 /word

FOTO Nina
FOTO Borg/McEnroe
FOTO Černý Petr - viz NFA

Zavřít
Český a slovenský filmový festival v Austrálii 2017

Již pátý ročník Českého a slovenského filmového festivalu v Austrálii proběhne od 13. do 23. září v Melbourne. O měsíc později se přidají města Canbera ( 11. – 14. 10.), Perth (18. –  22. 10.) a Sydney (27. – 28. 10.). Festival přinese výběr z novějších  i archivních českých a slovenských snímků. V Melbourne začne přehlídka výběrem filmů Juraje Herze, hlavním hostem festivalů v Perthu a Sydney bude režisér Jiří Strach.

TZ_Český a slovenský filmový festival v Austrálii 2017 (word)

TZ_Český a slovenský filmový festival v Austrálii 2017 (PDF)

Zavřít
Připravované projekty a industry aktivity Czech Film Center na MFF KV
Film Out vybrán do sekce Un Certain Regard
Czech documentaries at IDFA 2017

Three new Czech documenatries have been selected for International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA), which takes place November 15 - 26, 2017. Nothing Like Before by Lukáš Kokeš and Klára Tasovská will have its world premiere in the Competition for First Appearance, Petr Horký's directorial debut The Russian Job has been selected for the Competition for Mid-Length Documentary and Vít Klusák's The White World According to Daliborek will be screened in the Masters section.

PR_Czech documentaries at IDFA 2017_word

PR_Czech documentaries at IDFA 2017_PDF

Zavřít

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás