Hra

Hra
The Play

Česká republika, Chile, Francie, Jižní Korea, 2019, 93 min
Hraný

Hra
The Play

Česká republika, Chile, Francie, Jižní Korea, 2019, 93 min
Hraný

Svět Petra, mladého ředitele oblastního divadla, se začne rozpadat poté, co se rozhodne zrealizovat svůj sen, ambiciózní adaptaci Euripidova klasického dramatu o Faidře (Hyppolitos). Během zkoušek přijde o dva hlavní protagonisty a město mu vyhrožuje krácením rozpočtu kvůli politickému obsahu jeho adaptace. Petr se zamiluje do nové hlavní herečky Karolíny. Napětí doma se stupňuje. Petr se rodinného života příliš neúčastní ani jako manžel, ani jako otec. Krátce před premiérou ho obě ženy opouští. Jeho žena už toho má dost a Karolína prostě zmizí.
Petr se na poslední chvíli snaží zachránit své dílo, ale hra je fiasko. Zničený Petr začne lepit dohromady střípky jeho rozbitého života. Ale není na to už pozdě?

Hrají / Jiří Mádl, Elizaveta Maximová, Marika Šoposká, Ondřej Malý, Jiří Štrébl, Jana Zenáhlíková    Scénář / Alejandro Fernández Almendras    Námět / Alejandro Fernández Almendras    Kamera / Inti Briones    Střih / Alejandro Fernández Almendras    Zvuk / Klára Javoříková, Lukáš Ujčík    Hudba / Pablo Vergara    Kostýmy / Veronika Moudrá    Masky / Pavla Frýdová    Výtvarník / Hynek Dřízhal

Datum premiéry / 31 října 2019

Fotogalerie

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás