Dračí princezna

Dračí princezna
Dragon Girl

Norsko, Nizozemsko, Česká republika, 2020, 90 min
Hraný

Dračí princezna
Dragon Girl

Norsko, Nizozemsko, Česká republika, 2020, 90 min
Hraný

Gina (10) se děsí Vánoc. Schovává se, je osiřelá a opuštěná. Její mantrou je „Nikdy se s nikým neseznamuj! Buď vždycky neviditelná!“ Ale hluboko uvnitř touží po rodině. Jednoho večera se vloupe do prázdného domu, jehož obyvatelé jsou na dovolené – je to perfektní místo, kde bude moci o samotě oslavit Vánoce. Všechno se ovšem zvrtne v momentě, kdy se v garáži objeví dračí mládě! A pak už jde všechno ráz naráz. V domě Ginu a draka objeví chlapec ze sousedství Mortimer (10). I Mortimer je osamělý a svou samotu se rozhodne řešit hledáním kamarádů na sociálních sítích.
Gina a Mortimer se musí stát dobrými parťáky, aby draka zachránili od místního lovce draků, od policie, od TV štábů. Oba dva při této záchraně získávají víc, než na začátku doufali.

Hrají / Isha Zainab Kahn, Iver Aunbu Sandemose, Kyrre Haugen Sydness, Anders Baasmo, Solveig Kloppen, Vanessa Borgli    Scénář / Harald Rosenløw Eeg, Lars Gudmestad    Kamera / Trond Tønder    Střih / Silje Nordseth    Zvuk / Marco Vermaas    Hudba / Jan P. Muchow, Michal Novinski    Kostýmy / Michaela Horáčková Hořejší    Masky / Stanislava Kolářová    Výtvarník / Jiří Sternwald, Nina Bjerch Andresen    Animace / Peer Lemmers

Datum premiéry / 16 prosince 2021

Fotogalerie

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás