Odpad město smrt

Odpad město smrt
Garbage, the City and Death

Česká republika, 2012, 70 min
Hraný

Odpad město smrt
Garbage, the City and Death

Česká republika, 2012, 70 min
Hraný

Filmový scénář /Der Müll, die Stadt und der Tod/ Reinera Wernera Fassbindera, byl předlohou divadelní inscenace režiséra Dušana Pařízka. Z tohoto scénáře a divadelního zpracování vychází film Jana Hřebejka ODPAD MĚSTO SMRT.
Prostitutka Romi je ve svém povolání málo úspěšná: na své zákazníky je až příliš jemné povahy. Čím umanutěji ji však její pasák Franz posílá na ulici, tím více se Romi přibližuje úplnému zhroucení. Jednou ji osloví spekulant s realitami, který sám sebe nazývá „bohatým Židem" a nepožaduje po ní sexuální služby. Stačí, aby mu vyprávěla, a za to ji doslova královsky odměňuje. Její tak náhlé štěstí s ní však nikdo nesdílí. Kolegyně i její stávající klienti se od ní odvracejí, a stejně tak i Franz, jehož miluje. Celý příběh se odehrává v prostředí rozpadajícího se města, při jehož sanování se politici nepokrytě dělí o zisky se spekulanty a lobbisty, to vše pod ochranou policie.

Hrají / Martin Pechlát, Gabriela Míčová, Stanislav Majer, Jiří Černý    Scénář / Rainer Werner Fassbinder, David Pařízek    Kamera / Lukáš Milota, Martin Štrba    Střih / Vladimír Barák    Zvuk / Peter Mojžíš

Datum premiéry / 22 listopadu 2012

Fotogalerie

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás