Saxána a Lexikon kouzel

Saxána a Lexikon kouzel
Saxana

Česká republika, Slovensko, Německo, 2011, 95 min
Hraný

Saxána a Lexikon kouzel
Saxana

Česká republika, Slovensko, Německo, 2011, 95 min
Hraný

Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxanou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxana nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxankou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě.


Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxanka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxanka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince.


 

Hrají / Petr Nárožný, Ivana Chýlková, Jiří Lábus, Jan Kraus, Jiřina Bohdalová, Jan Hrušínský, Naďa Konvalinková, Helena Nováčková, Petra Černocká, Josef Somr, Jaromír Dulava    Scénář / Václav Vorlíček, Vlastimil Mistrík, Miloš Macourek    Námět / Miloš Macourek    Kamera / Petr Polák & Digital Effects Design Bros, Antonín Weiser    Střih / Dalibor Lipský, Miloslav Benka    Zvuk / Radim Hladík jr., Otto Chlpek    Animace / Vlastimil Mistrík

Datum premiéry / 15 září 2011

Fotogalerie

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás