Soukromé století - Tatíček a Lily Marlén

Soukromé století - Tatíček a Lily Marlén
Private Century - Daddy and Lili Marlene

Česká republika, 2002, 52 min
Dokumentární

Soukromé století - Tatíček a Lily Marlén
Private Century - Daddy and Lili Marlene

Česká republika, 2002, 52 min
Dokumentární

Život každého z nás může být jedinečný, jestliže se ho rozhodneme jedinečně prožít. Svědectvím o neopakovatelné intenzitě každého životního okamžiku jsou soukromé a rodinné filmy. V nich jsou zachyceny osobní příběhy z našich společných dějin. Filmový cyklus Soukromé století představuje dějiny jako intimní lidské příběhy. Přináší unikátní svědectví spontánního, soukromého života v průběhu 20. století. Cyklus Soukromé století se skládá z 8 filmů.
Tatíček a Lily Marlén je volným pokračováním dílu Král Velichovek. Příběh je vyprávěn pohledem malé Evy, která vzpomíná na statek ve Velichovkách a především na své rodiče: tatíčka a Lili. Život zachycených na soukromém archivním filmu je velmi intimním pohledem do vztahů uvnitř rodiny. Velichovky leží na česko německém pomezí. Seisser byl zde úspěšným sedlákem. Měl tři dcery. Nejstarší se jmenovala Lili. Lili byla krásná a temperamentní. Zamilovala se do mladého lékaře z Prahy a prožila s ním několik velmi šťastných let. Na léta strávená pohromadě ve Velichovkách a v Praze vzpomíná malá Eva jako na nejšťastnější léta svého života. A to navzdory tomu, že začala válka. V tu dobu si také malá Eva zamilovala populární válečnou píseň „Lili Marlén", kterou si spojovala s matkou. Jenže sladký život v Praze Lili okouzlil a od rodiny se postupně vzdalovala. Život Evy se upnul na otce, kterého nesmírně milovala a kterému neřekla jinak než „tatíček".
Konec války a nástup komunismu přinesly do rodinného života Evy další zvraty. Byly dramatičtější, než celá prožitá válka.

 

Scénář / Jan Šikl    Střih / Jan Daňhel    Zvuk / Daniel Němec

Fotogalerie

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás