Pramen života

Pramen života
The Spring of Life

Česká republika, 2000, 107 min
Hraný

Pramen života
The Spring of Life

Česká republika, 2000, 107 min
Hraný

Film se baladicky dotýká nacistické akce o vypěstění nordické rasy. Pod záminkou rentgenové prevence proti TBC jsou vybírány naprosto čisté a zdravé dívky. Grétka je poslána do lesního sanatoria, o svém poslání zprvu nemá ani tušení. Početí nového života je skrytou službou k cílům smrti.
Sanatorium kdysi patřilo rodině židovského chlapce, který je zde ukryt bez naděje na přežití. Ti dva se zákonitě sbližují. A tak spíše ze vzdoru a soucitu, než ze skutečné tělesné touhy se Grétka spojí s Leem před jeho odjezdem do transportu. Je však vzápětí krutě potrestána a zaslíbena německému oficírovi, který se má stát otcem jejího dítěte.
Grétka porodí chlapce a ani nacističtí vědci netuší, že jde o židovské dítě.

Hrají / Monika Hilmerová, Michal Sieczkowski, Vilma Cibulková, Johanna Tesařová, Božidara Turzonovová, Karel Dobrý, Bronislav Poloczek    Scénář / Vladimír Körner, Milan Cieslar    Kamera / Marek Jícha    Střih / Miloslav Liška    Zvuk / Jiří Meixner    Hudba / Jan Černý, Richard Wagner, Franz Schubert    Kostýmy / Evženie Rážová, Jan Kropáček    Výtvarník / Jan Vlasák

Datum premiéry / 03 února 2000

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás