Jan Macola se zúčastní Producer on the Move v Cannes

07 května 2015

Jan Macola se zúčastní Producer on the Move v Cannes

Jan Macola se zúčastní Producer on the Move v Cannes

p

Mezinárodní organizace European Film Promotion (EFP), již je České filmové centrum členem, dnes oznámila 20 vybraných producentů z Evropy, kteří budou oficiálně zastupovat v networkingovém programu Producers on the Move na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes 2015.

Mezi nimi je i český producent Jan Macola  z produkční společnosti Mimesis Film, který produkoval filmy režiséra Petra Václava Cesta ven a dokument o Josefu Myslivečkovi Zpověď zapomenutého. Nyní společně s režisérem pracují na dalším hraném fimu Nikdy nejsme sami, který má plánovanou premiéru ke konci letošního roku.

Českému filmovému centru se tak opět podařilo získat do prestižního producentského programu dalšího úspěšného českého zástupce (v roce 2014 byl do programu vybrán Tomáš Hrubý z Nutprodukce a v roce 2013 Viktor Tauš ze společnosti Fog'n'Desire), kterého čeká zajímavá organizovaná setkání a dává mu příležitost představit svůj připravovaný projekt filmovým profesionálům, a tím nalézt cestu do mezinárodního filmového prostředí.

Producers on the Move je velmi prestižní platforma, která umožňuje navázat producentsky zajímavé potenciální kontakty, a České filmové centrum se do tohoto programu v rámci jeho členství v EFP každoročně aktivně zapojuje.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás