Nikdy nejsme sami a TV minisérie Pustina na MFF Toronto

16 srpna 2016

Český film (v zahraničí)

Nikdy nejsme sami a TV minisérie Pustina na MFF Toronto

Český film (v zahraničí)

Nikdy nejsme sami a TV minisérie Pustina na MFF Toronto

t

Do letošního programu Toronto IFF se probojoval snímek Nikdy nejsme sami režiséra Petra Václava a producenta Jana Macoly (Mimesis). Film měl premiéru na letošním Berlinale v sekci Forum, odkud si odnesl i cenu čtenářů Tagespiegel, a následně byl uveden na několika mezinárodních festivalech. V televizní sekci Primetime pak bude uvedena minisérie z produkce HBO Europe Pustina

Citlivě natočený portrét skupiny postav bojujících s realitou a sebou samými

„Chtěl jsem natočit obraz světa, v němž je lidská svoboda krutě relativní. Kde příběh není vytvářen svobodnými postavami, ale naopak fatální příběh se odehrává postavám, formuje je, vytváří je,“ popisuje Petr Václav.

„Pro film, jakým je Nikdy nejsme sami, neexistuje v Severní Americe významnější festival a filmový trh. Doufáme, že účast našeho filmu mu otevře dveře na řadu dalších festivalů. Osobně beru účast filmu rovněž jako potvrzení toho, že filmový jazyk Petra Václava je srozumitelný i mimo hranice Česka a Evropy. To znamená příslib pro další projekty, které společně připravujeme a jejichž distribuční potenciál je podstatně vyšší než v případě Nikdy nejsme sami," dodává Jan Macola.

Znepokojivé drama vesnické komunity zasažené sérií záhadných a šokujících událostí

V sekci Primetime, která letos podruhé uvede to nejlepší ze světové televizní produkce, bude v mezinárodní premiéře promítána 8-dílná minisérie z produkce české pobočky HBO Europe Pustina scénáristy Štěpána Hulíka, autora veleúspěšného Hořícího keře, a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis. 

První dva díly byly letos ve světové premiéře uvedeny na MFF Karlovy Vary, celý seriál pak budou moci diváci vidět v říjnu letošního roku.

 

V loňském roce zde byl v oficiálním programu uveden krátký film Ondreje Hudečka Furiant a koprodukční snímky Koza Ivana Ostrochovského a Eva Nová Marka Śkopa.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás