EFP podpoří sales agenty. Poprvé i formou Slate Fundingu

01 září 2016

Film Industry

EFP podpoří sales agenty. Poprvé i formou Slate Fundingu

Film Industry

EFP podpoří sales agenty. Poprvé i formou Slate Fundingu

s

S blížícím se festivalem v Torontu podpoří European Film Promotion ve svém programu Film Sales Support 42 filmů uvedených na festivalu a nově i činnost 16 sales agentů formou Slate Fundingu. Z českých filmů bude podpořen snímek Nikdy nejsme sami.

European Film Promotion (EFP) pravidelně finančně podporuje evropské filmy zastupované sales agenty na velkých filmových festivalech a trzích ve svém programu Film Sales Support. S blížícím se festivalem v Torontu vydala částku 171 500 EUR na podporu 42 filmů z 18 evropských zemí, mezi nimiž je i český film Nikdy nejsme sami režiséra Petra Václava. Nově EFP poskytla dalších 120 000 EUR i na podporu marketingové a propagační činnosti filmových agentů s evropskými filmy, které obdrží 16 sales společností.

EFP otevře na festivalu v Torontu i svůj prezentační stánek "European Umbrella," na kterém budou k dispozici zástupci třinácti členských organizací (včetně Czech Film Center). Stánek reprezentuje a propaguje přes 40 filmů ze zemí členských organizací, a které zároveň budou uvedené na festivalu v Torontu.

Více informací na webu EFP.

Mezinárodní organizace European Film Promotion sdružuje 37 profesních organizací a institucí věnujících se propagaci a marketingu své národní kinematografie. Všechny tyto organizace, mezi něž patří i Czech Film Center, jsou aktivní při propagování evropského filmu a mladých evropských talentů. 

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás