Ani ve snu! a 4 české projekty na festivalu Cinekid

13 října 2016

Český film (v zahraničí) Film Industry

Ani ve snu! a 4 české projekty na festivalu Cinekid

Český film (v zahraničí) Film Industry

Ani ve snu! a 4 české projekty na festivalu Cinekid

a

Na jednom z největších světových festivalů filmů pro děti a mládež Cinekid v nizozemském Amsterdamu bude uveden film režiséra Petra Oukropce Ani ve snu!. Na přidruženém koprodukčním trhu pak budou představeny 2 české a dva koprodukční projekty. 

Film Petra Oukropce Ani ve snu!, který měl premiéru na letošní festivalu v Berlíně v sekci Generation14+, bude na festivalu Cinekid uveden za účasti představitele jedné z hlavních postav Tomana Richtery. Ten pak povede na festivalu také masterclass na téma parkour, který je jedním z hlavních motivů filmu.

Na koprodukčním fóru Junior Co-production Market, které je součástí rozsáhlého industry programu festivalu, pak představí česká produkční společnost Bionaut Films dva projetky. V sekci Cross-media animovaný projekt režiséra Martina Dudy Rosa a Dara a jejich velká dobrodružství a v sekci televizních projektů taktéž animované Mlsné medvědí příběhy režisérek Alexandry Hetmerové a Kateřiny Karhánkové.

Z minoritních koprodukcí bude prezentován něměcko-český projekt režiséra Ralfa Kukuly Fritzi - A Miraculous Revolutionary Tale a Léto s Bernardom v režii Martiny Sakové, které vzniká ve slovensko-německo-české koprodukci. Druhý jmenovaný projekt byl také letos představen na MFF Karlovy Vary během společné prezentace Czech Film Center a Slovenského filmového ústavu Pitch & Feedback

Více informací o všech projektech naleznete zde.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás