České filmové projekty na Crossroads a Baltic Event

19 října 2016

Český film (v zahraničí) Film Industry

České filmové projekty na Crossroads a Baltic Event

Český film (v zahraničí) Film Industry

České filmové projekty na Crossroads a Baltic Event

p

Česko-švýcarský projekt Ztraceni v ráji se představí na Crossroads Co-production Forum v řecké Soluni. Projekt Miss Hanoi pak na estonském koprodukčním trhu Baltic Event. 

Režisérka Fiona Ziegler představí na koprodukčním fóru Crossroads, jež je součástí industry dní Agora při MFF Thessaloniki ve dnech 5. - 12. listopadu 2016, projekt celovečerního hraného filmu Ztraceni v Ráji. Ten vypráví o příběh švýcarského emigranta Evžena, který se po mnoha letech vrací do rodné země a zklamán stavem místní společnosti i vlastní rodinou. Film vzniká ve společnosti Cinémotif Films a jeho producetkou je Kristýna Květová. Režisérka a scénáristka v jedné osobě Fiona Ziegler absolvovala s projektem také MIDPOINT Norway Script Development Program, workshop Mediterranean Film Institute a program Zurich Film Festival Master Class. Projekt podpořil ve fázi vývoje debutů Státní fond kinematografie. 

Projekt Miss Hanoi bude na koprodukčním trhu Baltic Event, který proběhne v rámci filmového festivalu Tallin Black Nights v estonském hlavním městě  ve dnech 21. - 24. listopadu, prezentovat režisér a producent v jedné osobě Zdeněk Viktora. Ten s projektem pojednávajícím o problémech vietnamských immigrantů v západním světě zúčastnil loni dramaturgického workshopu Midpoint Intensive CZ, který spolupořádá Czech Film Center. Projekt byl také podpořen Státním fondem kinematografie a to ve fázi literární přípravy. 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás