Pavla Janoušková Kubečková v programu Producers on the Move

03 května 2017

Film Industry

Pavla Janoušková Kubečková v programu Producers on the Move

Film Industry

Pavla Janoušková Kubečková v programu Producers on the Move

p

Mezinárodní organizace European Film Promotion a její členské organizace zvolily 20 slibných evropských producentů, kteří se zúčastní prestižní platformy Producers on the Move pořádané v rámci festivalu v Cannes (17. - 28. 5.). Dostala se mezi ně také zástupkyně ČR Pavla Janoušková Kubečková. 

Producers on the Move  je třídenní program pro začínající filmové producenty, kteří jsou připraveni pro mezinárodní trh, ale nerealizovali dosud více než 3 koprodukované celovečerní filmy.

Pavla Janoušková Kubečková (1985) studovala žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě a filmovou produkci na FAMU. V roce 2009 založila produkční společnost nutprodukce, společně s Tomášem Hrubým. Nutprodukce získala několik ocenění Český lev, například za sérii Hořící keř režisérky Agnieszky Holland. V roce  2013 získal jejich animovaný film Pandy třetí cenu v sekci Cinéfondation v Cannes. V roce 2017 získala Pustina, původní seriál natočený pro HBO Europe, cenu Český lev pro nejlepší TV sérii, a ve stejném roce získal koprodukční film Přes kosti mrtvých (režie Agnieszka Holland) Stříbrného medvěda na Berlinale 2017.

European Film Promotion (EFP) byla založena v roce 1997 a nyní sdružuje 38 profesních organizací a institucí, které jsou experty v oblasti propagace a marketingu své národní kinematografie. Za Českou republiku, která je součástí EFP od roku 2002, je členem Czech Film Center. 

 

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás