Damián Vondrášek se představí na Future Frames

09 května 2017

Český film (v zahraničí)

Damián Vondrášek se představí na Future Frames

Český film (v zahraničí)

Damián Vondrášek se představí na Future Frames

f

Organizace European Film Promotion, jejímž členem za Českou republiku je Czech Film Center, již potřetí uvede na MFF Karlovy Vary deset slibných studentů a absolventů, kteří budou prezentovat své nové filmy. Jedním z deseti vybraných je i student pražské FAMU Damián Vondrášek.

Na Future Frames bude prezentovat svůj film Vězení (2016), který byl už nominován na cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci Českého lva. Účastníci Future Frames budou mít na programu setkání a diskusi s filmovými profesionály, která jim umožní rozšířit jejich vlastní mezinárodní sítě kontaktů.

Damián Vondrášek (nar. 1991) studuje na pražské FAMU, filmy ale začal točit už před nástupem na školu. Jeho krátký snímek Venku pršelo (2014) byl uveden na 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, za film Spolu (2015) získal cenu za nejlepší režii na Famufestu 2015.

VĚZENÍ (2016, 27 min.)
Jakub kvůli nedostatečné kvalifikaci přišel o místo učitele na základní škole. Jednou z mála pracovních příležitostí v okolí je věznice za městem, kde pracuje také jeho tchán. I přes jejich vzájemnou nevraživost se Jakub rozhodne o místo ucházet, aby zajistil rodinu. Intimní sociální drama o různých podobách uvěznění.

Dalším vybraným režisérem je Slovák Michal Blaško, který studuje na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a vyhrál již několik cen se svým druhým krátkým filmem Strach. Jeho bakalářský projekt Atlantida, 2003 o mladých Ukrajincích snažících se dostat do Německa, byl natočen v české koprodukci (FAMU) a má premiéru v sekci studentských filmů Cinéfondation na letošním Filmovém festivalu v Cannes.

Future Frames (První podání) je důležitou platformou pro objevování začínajících evropských režisérů, do níž členské organizace EFP navrhují nejzajímavější mladé talenty, jejichž práce se objevily na mezinárodních festivalech. Českého kandidáta stejně jako u jiných projektů European Film Promotion nominuje a účast v programu finančně podporuje Czech Film Center. Finální výběr ze šestadvaceti nominovaných je dílem uměleckého ředitele MFF KV Karla Ocha a programové koordinátorky Anny Purkrábkové. 

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás