České filmy  v Paříži představí festival Czech-In

05 června 2017

České filmy v Paříži představí festival Czech-In

c

Filmový festival Czech-In představí od 9. do 16. 6. 2017 ve francouzské metropoli už počtvrté od roku 2009 výběr toho nejlepšího z nejnovější české a slovenské filmové produkce. Pařížské publikum uvidí celkem patnáct titulů, z nichž sedm bude uvedeno ve francouzské premiéře. Jednou z premiér bude i zahajovací film Bába z ledu, oceněný za nejlepší scénář na Festivalu Tribeca 2017.

Přehlídku zakončí snímek Jana Hřebejka Učitelka, uváděný letos v selekci Cannes Ecrans Junior. Czech-in exkluzivně uvede i poslední film režiséra Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad a úspěšný slovenský koprodukční snímek Rudý kapitán Michala Kollára. Filmy Bába z ledu a Učitelka zároveň odstartují ve francouzské distribuci.

Jako pocta k 85. výročí narození oscarového režiséra Miloše Formana jsou na program zařazeny filmy Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem. Celkem bude v kině l’Entrepôt, které stojí nedaleko Montparnassu na jihu Paříže, ke zhlédnutí na patnáct dlouho- a krátkometrážních snímků a dokumentů a také film pro děti od první dámy české animace Hermíny Týrlové Ferda Mravenec

K festivalu patří už tradiční spolupráce se studenty z proslulé pražské filmové školy FAMU, kteří i letos představí své filmy. V předvečer zahájení festivalu se setkají v Českém centru Paříž se zástupci francouzské filmové školy La Fémis na debatě o paralelách a rozdílech v přístupu k tvorbě a výuce na obou školách. O nejlepším snímku festivalu rozhodnou svými hlasy diváci.

„Návštěvnost festivalu se ročník od ročníku zvyšuje. Doufáme, že tak tomu bude i letos, a že se nám podaří dostat ještě lépe Czech-In do povědomí francouzského publika. Další etapou po festivalu je přenesení maximálního počtu filmů, které festival od svého založení uvedl, a které nejsou ve Francii v kinodistribuci, na VOD platformu tak, aby se na ně mohli podívat i diváci po celé Francii,“ říká Markéta Hodoušková, ředitelka Czech-in festivalu.

Festival Czech-In, který si klade za cíl propagovat českou a slovenskou kinematografii ve Francii, letos finančně podpořil Státní fond kinematografie, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Záštitu nad ním už počtvrté převzal velvyslanec České republiky ve Francii. Na čtvrtý ročník Czech-in festivalu lze finančně přispět v rámci crowdfoundingové kampaně na Kisskissbanbank.

Celý program a více informací najdete na czech-in-film-festival.fr

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás