Účastníkem Rotterdam Lab 2018 za ČR bude Tomáš Vach

05 ledna 2018

Film Industry

Účastníkem Rotterdam Lab 2018 za ČR bude Tomáš Vach

r

Lednového workshopu určeného mladým producentům, který se koná v rámci filmového trhu CineMart při mezinárodním festivalu v Rotterdamu, se za Česko zúčastní Tomáš Vach. 

Státní fond kinematografie/Czech Film Center měl na základě partnerství s koprodukčním trhem CineMart a vzdělávacím workshopem pro mladé producenty Rotterdam Lab možnost vybrat českého producenta či producentku, kteří se programu zúčastní. Workshop se letos koná od 27. do 31. ledna 2018.

O Rotterdam Lab
Rotterdam Lab je pětidenní workshop pro mladé producenty z celého světa. Cílem je nabídnout začínajícím filmovým profesionálům možnost navázat zajímavé kontakty a etablovat se ve světě mezinárodního filmového průmyslu. Kromě užitečných kontaktů, přednášek a seminářů nabízí program také průpravu a základní orientaci v oblasti mezinárodního financování, prodeje a distribuce. Každoročně se programu účastní kolem 60 producentů z přibližně 25 zemí. Absolventi programu se do Rotterdamu často vracejí – ať už s projektem na koprodukční trh CineMart anebo přímo do některé programové sekce. Více o programu ZDE.

Producent či producentka, kteří se programu zúčastní, musí splňovat řadu kritérií. Czech Film Center na základě přihlášek a za odborné pomoci vybírá jednoho kandidáta, který nejlépe splňuje zadané podmínky. Více ZDE.

Tomáš Vach
Producent Tomáš Vach má za sebou úspěšnou realizaci celovečerního filmu Schmitke (režie Štěpán Altrichter,  2015, producent: Tomáš Vach, Credofilm, Produkce Radim Procházka, 94 min), který uspěl na domácí i zahraniční půdě. Na kontě má také několik krátkých filmů, nejnověji Neptun režisérky Adély Babanové (2017, producenti: Tomáš Vach, Adéla Babanová, Bratři s.r.o., 38 min).

V současné době připravuje dva celovečerní filmy s režisérem Vladimírem Michálkem: Ztracení Andělé (scénář Milena Jelínek) a Benzina Dehtov (scénář Petr Pýcha). Černou komedii Benzina Dehtov podpořil Fond kinematografie 10 miliony korun.

Na snímku Tomáš Vach na MFF Karlovy Vary 2015, kdy zde uvedl film Schmitke.
Foto: Film Festival Karlovy Vary

 

 

Filmy

Schmitke

Julius Schmitke je sedmapadesátiletý německý inženýr. Cítí se nemocný a starý, jeho tělo skřípe, vrže a naříká. Jednoho dne je vyslán kamsi na…

Rok

2014

Žánr

Hraný

Lidé

Tomáš Vach

Herec, Producent
Czech Republic

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás