České filmy na festivalu goEast 2018

19 dubna 2018

Český film (v zahraničí)

České filmy na festivalu goEast 2018

g

V rámci festivalu filmů ze střední a východní Evropy go East v německém Wiesbadenu bude ve dnech od 18. do 25. dubna uvedeno 6 celovečerních, 4 krátké a 2 archivní české filmy.

Do hlavní soutěže festivalu byl vybrán film Bába z ledu Bohdana Slámy, který cestuje po světových festivalech již téměř rok – mezinárodní premiéru měl loni v dubnu na newyorském festivalu Tribeca.

Další dva celovečerní české či koprodukční filmy budou uvedeny v kategorii Specials (Tlumočník Martina Šulíka, který měl letos světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale, a Pátá loď Ivety Grófové, oceněná na Berlinale již v roce 2017). V této kategorii se dále představí také krátké animované filmy Malá (režie Diana Cam Van Nguyen), Plody mraků (režie Kateřina Karhánková), Jak se lišák nechal napálit (režie Monika Kocinová) a hraný Kamion (režie Adam Mach a Michal Blaško).

V sekci Bioskop bude v německé premiéře představen snímek Hmyz (režie Jan Švankmajer), který byl letos poprvé na plátna uveden v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu.

V letošní speciální sekci Praha 1968 se objeví hned 4 české snímky: dokumentární výpověď pěti režisérů ve filmu Okupace 1968 (režie Stefan Komandarev, Marie Elisa Scheidt, Evdokia Moskvina, Linda Dombrovszky, Magdalena Szymków), který byl natočený v koprodukci české společnosti Hypermarket Film, Pelíšky Jana Hřebejka, a dva dnes již klasické filmy Jana Němce ze šedesátých let – celovečerní film O slavnosti a hostech z roku 1966 a dokumentární krátký snímek Oratorium za Prahu z roku 1968.

Více informací na: https://www.filmfestival-goeast.de/de/.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás