Všechno bude, "Barbaři", Touch Me Not a Svědkové Putinovi na MFF Toronto

14 srpna 2018

Český film (v zahraničí)

Všechno bude, "Barbaři", Touch Me Not a Svědkové Putinovi na MFF Toronto

t

Zimní road movie Všechno bude režiséra Olma Omerzu, vítězný film karlovarského festivalu "Je mi jedno, že se do historie zapíšeme jako barbaři", který natočil Radu Jude v české koprodukci,  koprodukční experimentální film Touch Me Not, který zvítězil již na Berlinale, a dokument Vitaly Manského Svědkové Putinovi, taktéž vyrobený v české koprodukci, budou uvedeny na Mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu, který proběhne ve dnech 6. - 16. září. Všechny podpořil český Státní fond kinematografie. V sekci Zvláštní uvedení bude promítáno drama The Death and Life of John F. Donovan, které se natáčelo i v Praze a bylo podpořené pobídkami a Pražským filmovým fondem.

Koprodukční snímek režiséra Radu Jude "Je mi jedno, že se do historie zapíšeme jako barbaři", který letos získal Křišťálový glóbus na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, bude uveden v sekci Contemporary World Cinema. Rumunský režisér dokázal uspět již v roce 2015 na Berlinale, když získal cenu Stříbrného medvěda za režii s filmem Aferim!, který rovněž vznikl v koprodukci společnosti endorfilm producenta Jiřího Konečného a podpořil jej Státní fond kinematografie.

Ve stejné sekci festivalu v Torontu je zařazen také film Všechno bude nejlepšího režiséra z letošního MFF Karlovy Vary Olma Omerzu, který také produkčně zaštítil Jiří Konečný ze společnosti endorfilm.

Do sekce Discovery pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu v Torontu zařadili film Touch Me Not, vítězný snímek z letošního ročníku Berlinale.Režisérka a scénáristka Adina Pintilie u porotců v Berlíně uspěla s psychologickým dramatem s dokumentárními prvky, o potlačování citů a tužeb, zkoumání hranic lidské sexuality.

Svědkové Putinovi Vitaly Manského, vítězný film dokumentární soutěže letošního MFF Karlovy Vary vyrobený v koprodukci s českou společností Hypermarket Film Víta Klusáka a Filipa Remundy, se budou snažit zaujmout v sekci TIFF Docs.

Čtvrtý projekt s českou účastí je celovečerní drama kanadského režiséra Xaviera Dolana The Death and Life of John F. Donovan, které se natáčelo v březnu 2017 sedm dní i v Praze, za účasti hvězd jako Kit Harrington, Natalia Portman nebo Susan Sarandon. Projekt byl podpořen z programu pobídek Státního fondu kinematografie a nově založeným Pražským filmovým fondem.  

Český filmový průmysl bude zastoupen i na souběžně probíhajícím filmovém trhu díky Czech Film Center, oddělení Státního fondu kinematografie. Český film zastupuje na torontském filmovém trhu od roku 2016. Prezentace bude probíhat v rámci společného evropského stánku, který funguje pod patronátem organizace Europan Film Promotion, a slouží jako místo setkávání profesionálů z filmového průmyslu, je otevřen pro obchodní jednání a nabízí informace o českých filmech nebo zázemí a pomoc českým tvůrcům a producentům, kteří se festivalu a trhu budou účastnit.

Filmy

Všechno bude

Příběh začíná na policii výslechem mladého chlapce, který měl ukrást automobil a podniknout jím jízdu z jednoho konce republiky na druhý, a pokračuje vypr…

Režie

Olmo Omerzu

Rok

2018

Žánr

Hraný

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři”

Mladá režisérka Marianna se rozhodne zinscenovat jeden z nejtemnějších okamžiků novodobých rumunských dějin - masakr židů spáchaný rumunskou armádou v Oděse v roce…

Režie

Radu Jude

Rok

2018

Žánr

Hraný

Touch Me Not

Laura již léta pracuje v továrně na výrobu figurín. Kvůli nemožnosti vlastního prožívání nahlíží do intimního života druhých a za navození…

Rok

2018

Žánr

Hraný

Svědkové Putinovi

Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu…

Režie

Vitaly Mansky

Rok

2018

Žánr

Dokumentární

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás