Všechno bude, "Barbaři", Touch Me Not a Svědkové Putinovi na MFF Toronto

14 srpna 2018

Český film (v zahraničí)

Všechno bude, "Barbaři", Touch Me Not a Svědkové Putinovi na MFF Toronto

Český film (v zahraničí)

Všechno bude, "Barbaři", Touch Me Not a Svědkové Putinovi na MFF Toronto

t

Zimní road movie Všechno bude režiséra Olma Omerzu, vítězný film karlovarského festivalu "Je mi jedno, že se do historie zapíšeme jako barbaři", který natočil Radu Jude v české koprodukci,  koprodukční experimentální film Touch Me Not, který zvítězil již na Berlinale, a dokument Vitaly Manského Svědkové Putinovi, taktéž vyrobený v české koprodukci, budou uvedeny na Mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu, který proběhne ve dnech 6. - 16. září. Všechny podpořil český Státní fond kinematografie. V sekci Zvláštní uvedení bude promítáno drama The Death and Life of John F. Donovan, které se natáčelo i v Praze a bylo podpořené pobídkami a Pražským filmovým fondem.

Koprodukční snímek režiséra Radu Jude "Je mi jedno, že se do historie zapíšeme jako barbaři", který letos získal Křišťálový glóbus na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, bude uveden v sekci Contemporary World Cinema. Rumunský režisér dokázal uspět již v roce 2015 na Berlinale, když získal cenu Stříbrného medvěda za režii s filmem Aferim!, který rovněž vznikl v koprodukci společnosti endorfilm producenta Jiřího Konečného a podpořil jej Státní fond kinematografie.

Ve stejné sekci festivalu v Torontu je zařazen také film Všechno bude nejlepšího režiséra z letošního MFF Karlovy Vary Olma Omerzu, který také produkčně zaštítil Jiří Konečný ze společnosti endorfilm.

Do sekce Discovery pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu v Torontu zařadili film Touch Me Not, vítězný snímek z letošního ročníku Berlinale.Režisérka a scénáristka Adina Pintilie u porotců v Berlíně uspěla s psychologickým dramatem s dokumentárními prvky, o potlačování citů a tužeb, zkoumání hranic lidské sexuality.

Svědkové Putinovi Vitaly Manského, vítězný film dokumentární soutěže letošního MFF Karlovy Vary vyrobený v koprodukci s českou společností Hypermarket Film Víta Klusáka a Filipa Remundy, se budou snažit zaujmout v sekci TIFF Docs.

Čtvrtý projekt s českou účastí je celovečerní drama kanadského režiséra Xaviera Dolana The Death and Life of John F. Donovan, které se natáčelo v březnu 2017 sedm dní i v Praze, za účasti hvězd jako Kit Harrington, Natalia Portman nebo Susan Sarandon. Projekt byl podpořen z programu pobídek Státního fondu kinematografie a nově založeným Pražským filmovým fondem.  

Český filmový průmysl bude zastoupen i na souběžně probíhajícím filmovém trhu díky Czech Film Center, oddělení Státního fondu kinematografie. Český film zastupuje na torontském filmovém trhu od roku 2016. Prezentace bude probíhat v rámci společného evropského stánku, který funguje pod patronátem organizace Europan Film Promotion, a slouží jako místo setkávání profesionálů z filmového průmyslu, je otevřen pro obchodní jednání a nabízí informace o českých filmech nebo zázemí a pomoc českým tvůrcům a producentům, kteří se festivalu a trhu budou účastnit.

Filmy

Všechno bude

Příběh začíná na policii výslechem mladého chlapce, který měl ukrást automobil a podniknout jím jízdu z jednoho konce republiky na druhý, a pokračuje vypr…

Režie

Olmo Omerzu

Rok

2018

Žánr

Hraný

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři”

Mladá režisérka Marianna se rozhodne zinscenovat jeden z nejtemnějších okamžiků novodobých rumunských dějin - masakr židů spáchaný rumunskou armádou v Oděse v roce…

Režie

Radu Jude

Rok

2018

Žánr

Hraný

Touch Me Not

Režisérka se společně se svými postavami vydává na riskantní cestu osobního průzkumu intimity. Na rozvolněné hranici mezi realitou a fikcí sleduje Touch Me Not emoční…

Rok

2018

Žánr

Hraný

Svědkové Putinovi

Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu…

Režie

Vitaly Mansky

Rok

2018

Žánr

Dokumentární

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás