Všechno bude českým kandidátem na Oscara

13 září 2018

Český film (v zahraničí)

Všechno bude českým kandidátem na Oscara

o

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) doporučila film Všechno bude na nominaci na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční cizojazyčný film, režisérem je Olmo Omerzu a producentem Jiří Konečný (endorfilm). Film Všechno bude dostane šanci reprezentovat českou kinematografii na již 91. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd. Nominace na Oscary budou vyhlášeny 22. ledna 2019 a slavnostní ceremoniál proběhne 24. února 2019 v Los Angeles.

Akademici vybírali z 21 českých hraných a dokumentárních filmů, které přihlásili sami jejich producenti. Mezi vysoce hodnocenými filmy se za snímkem Všechno bude umístily filmy Domestik, Jan Palach, Toman nebo Úsměvy smutných mužů.

Všechno bude oceňovaného režiséra Olma Omerzu je road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě. Příběh dvou chlapců, kterým ještě nebylo ani patnáct a kteří se společně vydávají v ukradeném autě na cestu přes celou republiku. Cílem jejich útěku je pocit svobody a touha něco zažít. Do hlavních rolí obsadil režisér zatím neznámé (ne)herce Tomáše Mrvíka a Jana Františka Uhera. Ve filmu se dalších rolí ujala například Eliška Křenková, Lenka Vlasáková nebo Martin Pechlát. Film Všechno bude již obdržel cenu za nejlepší režii a zvláštní uznání Ekumenické poroty na letošním ročníku domácího filmového festivalu v Karlových Varech a mezinárodní premiéru si odbyl před pár dny na festivalu v kanadském Torontu.

Olmo Omerzu se narodil v hlavním městě Slovinska, Lublani. Už ve svých třinácti letech natočil první krátký snímek Almir (1998). V roce 2004 se rozhodl odejít studovat do České republiky, kde absolvoval pražskou FAMU a v roce 2012 debutoval dramatem Příliš mladá noc uvedeným na MFF Berlinale, za nějž byl v tomtéž roce prohlášen na Cenách české filmové kritiky za Objev roku. Za sebou má i Jeho druhý celovečerní film Rodinný film (2015) mu přinesl Cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky, Zlatého ledňáčka z Finále Plzeň a řadu dalších ocenění.

 

Filmy

Všechno bude

Příběh začíná na policii výslechem mladého chlapce, který měl ukrást automobil a podniknout jím jízdu z jednoho konce republiky na druhý, a pokračuje vypr…

Režie

Olmo Omerzu

Rok

2018

Žánr

Hraný

Lidé

Olmo Omerzu

Režie, Scénář

Jiří Konečný

Producent
Czech Republic

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás