Works in Progress na festivalu ve Zlíně

28 května 2019

Film Industry

Works in Progress na festivalu ve Zlíně

Film Industry

Works in Progress na festivalu ve Zlíně

f

Film festival Zlín pořádá ve spolupráci s Czech Film Center, součást Státního fondu kinematografie, industry program Works in Progress. Pět českých, slovenských a balkánských projektů ve fázi postprodukce představí jejich tvůrci účastníkům z řad festivalů, distributorů či sales agentů ve středu 29. května.

Hrané a animované filmy z České republiky, Slovenska a Balkánu představí v rámci industry programu Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Prezentaci v anglickém jazyce pořádá Czech Film Center, které projekty vybralo ve spolupráci s programovým oddělením festivalu.

PREZENTOVANÉ PROJEKTY:

Nepozabi Dihati | Don’t Forget to Breathe

Slovinsko, Itálie, Chorvatsko 2019 / 98‘
Režisér: Martin Turk
Producentka: Ida Weiss (Bela Film)
Koprodukce: Quasar Multimedia, Studio Dim, RAI Cinema, RTV Slovenia

Klemen (15) zbožňuje svého staršího bratra Petera (18), který je jeho idolem a nejlepším přítelem. Chlapci, které vychovává svobodná matka, vyrůstají v malém venkovském městě, a tráví dny na tenisovém kurtu, kde trénují na to, aby se stali mistry. Když se Peter zamiluje do krásné Sonji, Klemenovi se začne hroutit svět. Vůči překrasné přítelkyni svého staršího bratra, která do jeho života přináší zásadní změnu, cítí hněv, současně jej však její ženská smyslnost beznadějně přitahuje. Sonja je plně vyvinutou mladou ženou, která si je svých půvabů vědoma. Klemen je zmatený neznámými emocemi, které jím proudí, a je Sonjou posedly na mnoho navzájem protichůdných způsobů. Přichází s bláznivými plány na to, jak Petera a Sonju rozhádat, aby dostal bratra zase zpátky. Svými lehkomyslnými plány však Petera jen žene dál a dál, a chlapec musí čelit důsledkům svých činů, které by mohly vyústit v katastrofu.

Fany byla při tom | Fritzi – A Revolutionary Tale

Německo, Belgie, Lucembursko, Česká republika 2019 / 80‘
Režiséři: Ralf Kukula, Matthias Bruhn
Producenti: Ralf Kukula (Balance Film), Matthias Bruhn, Richard Lutterback (Trickstudio Lutterback)
Koprodukce: Doghouse Films, Artémis Productions, MAUR film

Východní Německo, 1989. Léto. Nikdo neví, že železná opona brzy spadne. Když nejlepší kamarádka dvanáctileté Fritzi Sophie odjede s rodinou na dovolenou do Maďarska, nechá u ní svého pejska Sputnika. Fritzi o Sputnika, kterému Sophie moc chybí, láskyplně pečuje. Když ale na podzim znovu začne škola, Sophie nepřijde. Fritzi se musí vyrovnat se skutečností, že Sophiina maminka, stejně jako mnoho jiných východních Němců, zůstala s dcerou v Maďarsku v naději, že se odtamtud dostanou na Západ. Fritzi pak čirou náhodou narazí na demonstraci. Vidí kolem sebe lidi riskující zatčení za to, že se pokusili svou zemi změnit k lepšímu. Fritzi se tím nechá inspirovat a přesně ví, co má dělat: Musí Sputnikovi pomoci najít Sophii – ať se děje, co se děje! Od Sophie dostala pohlednici za Západního Německa, a tak má alespoň nějaké vodítko. S pomocí spolužačky Bely se snaží Sputnika přes silně střeženou hranici sledovat sama.

Leto s Bernardom | Summer with Bernard

Slovensko, Německo 2020 / 90‘
Režisérka: Martina Saková
Producentka: Katarína Krnáčová (Silverart)
Koprodukce: Projector23

Léto je konečně tady! Jonas je nadšený, že prázdniny stráví s dědou Bernardem. Protože ale dědeček nemá ženu ani práci, nezastihne jej v nejlepší náladě. Jonas ví, že je třeba něco udělat. Tohle je začátek bouřlivého letního příběhu, který končí mimořádným přátelstvím.

Smečka | The Pack

Česká republika, Lotyšsko 2020 / 90‘
Režisér: Tomáš Polenský
Producenti: Julietta Sichel, Jan Froněk (8Heads Productions)
Koprodukce: Ego Media

Talentovaný brankář David (16) nastupuje do nového hokejového týmu. Pro úspěch je odhodlán udělat všechno, co bude moci. Jaká škoda, že druhý brankář Miky (16) je synem trenéra! A jako by to nestačilo, tým Davida přímo s otevřenou náručí nevítá. Možná je to kvůli té malé plastové krabičce, která mu do těla pumpuje inzulin. David ale nedovolí, aby nad nim cukrovka vyhrála! Snaží se s tím, že jej tým nepřijímá, vyrovnat a bojuje proti lavině šikany...

Kapa | The Beanie

Slovinsko, Švédsko, Chorvatsko 2021 / 70‘
Režisér: Slobodan Maksimović
Producentka: Ida Weiss (Senca Studio)
Koprodukce: Way Creative Films, Studio Dim

Erik je osmiletý chlapec, který kvůli problematickým rodičům žije v domově mládeže. Jeho jediným přáním je být na Vánoce doma. Místo toho musí svátky strávit u jedné dobře situované rodiny a jejich šestileté dcery Miny, která si přeje štěňátko a sestřičku. Uprostřed noci se v obývacím pokoji setkávají s falešným Santou, což je vlastně zloděj v přestrojení. Plni naději se schovají v jeho autě, ale Santa se jich brzy zbaví, a děti se vydávají na velmi speciální vánoční dobrodružství. Erik je odhodlaný jít domů a Mina jej následuje. Po mimořádné cestě se nakonec proplíží k Erikovi domů, kde si uvědomí, že jeho rodiče nesplnili slib a ani trochu se nezměnili. Teď však má za kamarádku Minu. Nakonec oba dostanou to, co si přejí, ale ne takovým způsobem, jakým to očekávali.

Více informací najete na ZDE.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás