Šarlatán a Moje slunce Maad se představí na trhu v Benátkách

02 července 2019

Český film (v zahraničí)

Šarlatán a Moje slunce Maad se představí na trhu v Benátkách

Český film (v zahraničí)

Šarlatán a Moje slunce Maad se představí na trhu v Benátkách

n

Na finančním fóru Venice Gap-Financing Market konaném při festivalu v Benátkách budou letos prezentovány dva české projekty: Šarlatán Agnieszky Holland a Moje slunce Maad Michaely Pavlátové.

Česko-irsko-polsko-slovenský projekt Šarlatán, který režíruje oceňovaná polská tvůrkyně Agnieszka Holland, vypráví příběh o téměř zapomenutém českém léčiteli Janu Mikoláškovi. Zdravotník zachránil svými netradičními metodami miliony lidí i přesto, že sám trpěl v nacistickém a posléze komunistickém režimu. Na trhu v Benátkách se budou producenti Šarlatána Šárka Cimbalová a Kevan Van Thompson z pražské společnosti Marlene Film Production snažit oslovit potenciální partnery. Českými koproducenty filmu jsou Česká televize a Studio Barrandov.

Druhým českým projektem, který se na trhu přestaví, je česko-francouzsko-slovenský animovaný snímek Michaely Pavlátové Moje slunce Maad. Adaptaci knihy Freshta od Ivy Procházkové produkují za Českou republiku Petr Oukropec, Kateřina Černá (Negativ) a koprodukuje Česká televize. Ve filmu se diváci seznámí s příběhem Češky Heleny (nyní Herry), která se zamiluje do Afgánce Nazira, přizpůsobuje v Kábulu svůj život jeho početné rodině a ocitá se sama uprostřed konfliktu západní a afgánské tradice.

V minulých letech se na benátském trhu představilo několik českých filmů. Loni prezentovali své projekty zástupci filmů Pražské orgie a Sólo, o rok dříve tvůrci snímků Až přijde válka a Žáby bez jazyka.

V rámci workshopu Biennale College Cinema VR bude na trhu v Benátkách prezentován další český projekt. Česko-německý film How Is the Water (Go 360 s.r.o.) o globálních hrozbách, v důsledku kterých se mění naše oceány, se představí spolu se sedmi dalšími snímky z celého světa.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás