Koprodukční Oroslan na festivalu v Locarnu

17 července 2019

Český film (v zahraničí)

Koprodukční Oroslan na festivalu v Locarnu

Český film (v zahraničí)

Koprodukční Oroslan na festivalu v Locarnu

o

Na Mezinárodním filmovém festivalu ve švýcarském Locarnu se v soutěžní sekci ve světové premiéře představí slovinsko-český koprodukční film Oroslan. Snímek podpořil Státní fond kinematografie ve výzvě pro minoritní koprodukce částkou 800 tisíc korun. Již 72. ročník festivalu proběhne od 7. do 17. srpna 2019.

Celovečerní debut slovinského režiséra Matjaže Ivanišina se odehrává na venkově. Hlavní postava filmu se vrací do rodné vesnice poté, co se dozví o smrti bratra. Při debatách s vesničany se pomalu stírá hranice mezi realitou a fantazií, světem živých a mrtvých. Činy se mění ve slova a slova v příběhy. Ve snaze vyrovnat se se smutkem vesničané prostřednictvím svých příběhů přetváří Oroslanův život a odkaz.

Film byl zařazen do soutěžní sekce Concorso Cineasti del presente, která je určená pro první nebo druhé celovečerní filmy, uváděné ve světové či mezinárodní premiéře. Českým producentem filmu je Jordi Niubo ze společnosti i/o post. Projekt byl poprvé prezentován na akci Státního fondu kinematografie Czech Film Springboard na festivalu Finále Plzeň 2016.

Mezinárodní filmový festival v Locarnu, založený v roce 1946, je jedním z nejstarších festivalů na světě a je považován za jednu z nejvýznamnějších platforem pro představení mladých talentů a neotřelých a moderních uměleckých filmů.

Filmy

Oroslan

Dušan Zrim se po letech vydává do rodné vsi poté, co se doslechne o smrti svého bratra. Během vigilií zpívá s ostatními vesničany a vypráví si s…

Rok

2019

Žánr

Hraný

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás