Krátký film Hra míří na festival v San Sebastiánu

09 srpna 2019

Krátké filmy

Krátký film Hra míří na festival v San Sebastiánu

Krátké filmy

Krátký film Hra míří na festival v San Sebastiánu

c

Český kraťas Hra režiséra Luna Sevnika bude soutěžit v sekci studentských filmů na festivalu v San Sebastiánu, na konci září ve Španělsku zažije mezinárodní premiéru.

Mezi 14 projekty vybranými do soutěže krátkých filmů (Nest Film Students) na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastiánu je český film Hra režiséra Luna Sevnika (FAMU). Spolu se snímky z Argenitny, Belgie, Chile, Francie, Německa, Portugalska, Ruska a Velké Británie v září zabojuje o cenu Panavision, kterou festival už poosmnácté udělí nejlepšímu studentskému snímku.

Film vypráví příběh dvou šestnáctiletých kamarádů Borise a Huga, kteří si k Hugovi domů přivezli zbraň. V internetovém livestreamu oznámí, že během nadcházející hodiny spáchají sebevraždu. Boris na hru přistupuje a je o svém rozhodnutí přesvědčený, naopak Hugo má stále pochybnosti. Sadismus, homoerotika a destruktivní tendence dostávají v závěrečných momentech jejich životů jiný rozměr.

Hru letos uvedl ve světové premiéře festival v Karlových Varech v rámci sekce Future Frames, kterou spolupořádá společnost sdružující evropské filmové organizace (EFP). Sevnik navazuje v San Sebastiánu na úspěchy dalších českých studentských filmů. V roce 2018 soutěžil ve stejné sekci snímek Adama Martince Cukr a sůl, o rok dříve film Vězení Damiána Vondráška.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás