Rekonstrukce získala nominaci na Evropskou filmovou cenu

22 října 2019

Krátké filmy

Rekonstrukce získala nominaci na Evropskou filmovou cenu

Krátké filmy

Rekonstrukce získala nominaci na Evropskou filmovou cenu

e

Krátký film Rekonstrukce debutujících režisérů Ondřeje Nováka a Jiřího Havlíčka získal nominaci na cenu European Film Award (Evropskou filmovou cenu) v kategorii European Short Film 2019.

Mezi pěti kandidáty pro nejlepší krátkometrážní evropský snímek za rok 2019 je český film Rekonstrukce režisérů Ondřeje Nováka a Jiřího Havlíčka a v produkci Dagmar Sedláčkové (Master Film).

Šestnáctiminutový kraťas se zaměřuje na mladistvého Oldu, který čeká ve vazební věznici na soud za brutální napadení bezdomovce. V hlavě se mu při tom promítají útržky z policejní rekonstrukce, při které musel svůj čin znovu přehrávat…

Tvůrci se při tvorbě tohoto psychologického dramatu inspirovali skutečnou událostí, která otřásla Českou republikou v roce 2015. Na přístupu české společnosti k vraždě bezdomovce chtěli ukázat, v čem tkví většinový přístup k sociálně slabším jedincům.

S Rekonstrukcí se jim podařilo uspět už v roce 2018. Ve světové premiéře ji uvedl Mezinárodní filmový festival v Locarnu, v soutěži krátkých filmů se pak tentýž rok přestavila také na festivalu ve francouzském Les Arcs.

V konkurenci Dogs Barking at Birds (Portugalsko), The Christmas Gift (Rumunsko, Španělsko), The Marvelous Misadventures of the Stone Lady (Francie, Portugalsko) a Watermelon Juice (Španělsko) zabojuje Rekonstrukce o Evropskou filmovou cenu v rámci 32. ročníku „evropských Oscarů“, které uspořádá Evropská filmová akademie (EFA) 7. prosince 2019 v Berlíně.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás