CFC uzavřelo partnerství s Les Arcs Coproduction Village 2019

07 října 2019

Film Industry

CFC uzavřelo partnerství s Les Arcs Coproduction Village 2019

Film Industry

CFC uzavřelo partnerství s Les Arcs Coproduction Village 2019

l

Státní fond kinematografie/Czech Film Center uzavřelo i v letošním roce partnerství s festivalem a koprodukčním trhem v Les Arcs (14. – 17. prosince 2019).

Cílem je prezentovat Českou republiku jako zajímavého koprodukčního partnera a posílit spolupráci v oblasti evropské koprodukce. Proto zveme 4 vybrané české producenty, kteří mají zkušenost v oblasti minoritní koprodukce, aby se festivalu zúčastnili a zapojili se do programu koprodukčního trhu. A eventuálně vstoupili do prezentovaných projektů jako čeští koproducenti.

Les Arcs Coproduction Village je koprodukční fórum, které každý rok představí 20 pečlivě vybraných evropských filmových projektů ve vývoji, které hledají koprodukční partnery a další financování.

Fórum každý rok také představí jednu zemi či region, které je věnována speciální pozornost a která je z pohledu koprodukce představena pomocí doprovodného programu – přednášek, případových studií a podobně.  V letošním roce je to Finsko a Baltské země (Litva, Lotyšsko, Estonsko).

Industry program v Les Arcs nabízí také vysoce ceněnou prezentaci Works in Progress, na kterou do Les Arcs pravidelně jezdí celá řada prodejců a zástupců filmových festivalů.

Více o akci ZDE.

Výběr českých účastníků proběhne na základě jednoduchých kritérií:

  • producent má osobní zkušenost v oblasti mezinárodní koprodukce (zvláště cenná je spolupráce i mimo tradiční region, tedy nad rámec dvojstranné koprodukce ČR a Slovenska)
  • koprodukované filmy byly uvedeny v distribuci mimo země výroby
  • koprodukované filmy byly uvedeny na jednom z velkých filmových festivalů
  • producent má zájem se zúčastnit a hledá nové koprodukční příležitosti

Pozvání zahrnuje akreditaci a účast v programu, ubytování na 3 noci v apartmánu, odvoz z letiště v Ženevě do Les Arcs a zpět. Letenku do Ženevy si musí každý účastník zajistit sám.

Pokud máte zájem se zúčastnit, ale přihlásili jste do Les Arcs svůj projekt ve vývoji či v postprodukci, zvažte přihlášení i tak. V případě výběru projektu Vás v rámci partnerské účasti nahradí jiný zájemce.

O výsledcích výběru projektů poskytneme informace do 15. 11. 2019.

PŘIHLÁŠKA ke stažení

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás