Nominaci na Cenu Magnesia mají Dcera nebo SH_T HAPPENS

15 ledna 2020

Představujeme Krátké filmy

Nominaci na Cenu Magnesia mají Dcera nebo SH_T HAPPENS

Představujeme Krátké filmy

Nominaci na Cenu Magnesia mají Dcera nebo SH_T HAPPENS

c

Nominace na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku 2019 získaly snímky Anežka, Dcera, Dezertér, Hra a SH_T HAPPENS.

Česká filmová a televizní akademie oznámila nominace na nestatutární Cenu Magnesia za nejlepší studentský́ film, kterou uděluje ve spolupráci s Karlovarskými minerálními vodami a Státním fondem kinematografie.

Na ocenění jsou letos nominovány snímky Anežka, Dcera, Dezertér, Hra a SH_T HAPPENS. Vítěze oznámí ČFTA na slavnostním vyhlášení cen Český lev 7. března 2020.

ANEŽKA

režie: Adam Šoltés (UTB ve Zlíně)

Jano Horák je prostořeký čtyřicátník, který žije pokojným staromládeneckým životem. Ráno začíná tradiční návštěvou obchodu, kde se s ostatními chlapy posilní borovičkou, potom nastoupí do své V3S-ky Anežka a zbytek dne jezdí po okolních dědinách jako řidič fekálního vozu. Na svou práci je velmi hrdý a na rozdíl od svých kamarádů tvrdě pracuje a platí daně, za což se mu ostatní často posmívají. On však na tom nehodlá nic měnit. Z jeho komfortní zóny ho ovšem vytrhne výmysl politiků zavést staromládeneckou daň, což mu naruší dosavadní životní standard. Daň hlavně ohrožuje práci, která ho jako jedna z mála věcí skutečně naplňuje.

DCERA

režie: Daria Kaščejeva (FAMU)

V nemocničním pokoji si Dcera vybaví okamžik z dětství, kdy se jako malá holčička potřebovala podělit s Otcem o svůj zážitek se zraněným ptáčetem. Okamžik nepochopení a nedorozumění i ztracené objetí se protáhlo na dlouhé roky, až sem, do nemocničního pokoje. Až do okamžiku, kdy se v pokoji rozbije okenní sklo pod nárazem malého ptáčka.

DEZERTÉR

režie: Sasha Stelchenko (FAMU)

Jednoho dne Nikolaj zjišťuje, že Sergej dezertoval se zbraní během pokračujících bojů na východě země. Nikolaj začíná podezřívat, že manželka před ním něco tají a skrývá syna.

HRA

režie: Lun Sevnik (FAMU)

Boris a Hugo, šestnáctiletí kamarádi, jsou u Huga doma. Koupili si zbraň. V internetovém livestreamu oznámí, že během nadcházející hodiny spáchají sebevraždu. Boris na hru přistupuje a je o svém rozhodnutí přesvědčený, naopak Hugo má stále pochybnosti. Sadismus, homoerotika a destruktivní tendence dostávají v závěrečných momentech jejich životů jiný rozměr.

SH_T HAPPENS

režie: Dávid Štumpf, Michaela Mihályi (FAMU)

Vyčerpaný údržbář. Jeho frustrovaná manželka. Zcela deprimovaný jelen. Jejich vzájemné zoufalství je dovede k absurdním událostem, protože sh_t happens.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás