Czech Works in Progress probíhají online

25 března 2020

Film Industry

Czech Works in Progress probíhají online

Film Industry

Czech Works in Progress probíhají online

c

MFF Praha – Febiofest ve spolupráci se Státním fondem kinematografie / Czech Film Center pořádá první ročník prezentace Czech Works In Progress. Konzultace českých celovečerních hraných filmů ve fázi výroby a postprodukce se uskutečňují online.

První ročník industry programu Czech Works in Progress zaměřující se na české celovečerní hrané projekty ve fázi výroby a postprodukce pořádá MFF Praha – Febiofest ve spolupráci se Státním fondem kinematografie / Czech Film Center. Cílem programu je nabídnout vybraným českým filmařům možnost zkonzultovat své nedokončené projekty se zahraničními profesionály z řad festivalových dramaturgů nebo sales agentů – a expertům naopak nabídnout vhled do aktuální situace v české kinematografii.

Ačkoliv měla prezentace proběhnout v Praze v úterý 24. 3. 2020, pandemie koronaviru organizátorům pozměnila plány.

Chtěli jsme, aby se industry program uskutečnil, a to i přes četné úkony spojené s nouzovým stavem kvůli šířícímu se viru COVID-19, kvůli kterým byl festival MFF Praha – Febiofest odložen na září. Naštěstí byli tvůrci i experti ochotní přesunout se do virtuálního prostředí a my tak můžeme vše uskutečnit v digitální podobě a v předem domluveném termínu,“ vysvětluje vedoucí Czech Film Center Markéta Šantrochová.

Přes 50 zahraničních expertů festivalových dramaturgů, sales agentů apod. obdrželo informace a ukázky vybraných titulů, mezi něž se letos řadí Krajina ve stínu Bohdana Slámy, Muž se zaječíma ušima Martina Šulíka, Chyby Jana Prušinovského, Erhart Jana Březiny, Marťanské lodě Jana Foukala, Zešílet Zuzany Piussi a Ztraceni v ráji Fiony Ziegler.

Vybrali jsme díla oceňovaných tvůrců i talentovaných filmařů. Spojují je humor a mimořádný tvůrčí přístup spojený s tvořivým vyprávěním a překvapivou atmosférou po vizuální stránce. I když je nám velice líto, že nemůžeme tvůrce pozvat přímo na festival, věříme, že všem zúčastněným aspoň co nejvíc zpříjemníme současnou karanténu,“ říká Miriam Ryndová z oddělení Film Industry MFF Praha Febiofest.

Více informací o projektech prezentovaných v rámci letošního ročníku najdete v online brožuře, kterou si můžete prohlédnout po kliknutí na obrázek níže.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás