Mikuláš Novotný se zúčastní Producers on the Move 2020

05 května 2020

Film Industry

Mikuláš Novotný se zúčastní Producers on the Move 2020

Film Industry

Mikuláš Novotný se zúčastní Producers on the Move 2020

p

Český producent Mikuláš Novotný ze společnosti Background Films byl vybrán mezi 20 profesionálů, kteří se zúřastní letošní digitální verze Producers on the Move. Program pořádá European Film Promotion 11.-15.5. 2020.

Českým zástupcem v programu je letos Mikuláš Novotný, spoluzakladatel společnosti Background Films zaměřené na artovou kinematografii. Absolvent pražské FAMU produkoval jako svoji prvotinu spirituální komedii Tomasze Mielnika Cesta do Říma. S filmem se představil na festivalu v Karlových Varech, kde úspěšně uvedl rovněž studentský snímek Resort.

Poté, co zprodukoval další studentský kraťas Noc s Agamou, dosáhl dosud největšího festivalového úspěchu jako producent dokumentu Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie. Pětihodinový opus Karla Vachka měl premiéru letos na festivalu v Rotterdamu v sekci Tyger Burns.

Spolu s polským kolegou Leszkem Bodzakem z Aurum Film aktuálně pracuje na dramatu Nezanechat stopy (režie Jan P. Matuszyński), které se odehrává v komunistickém Polsku. Zároveň produkuje nový projekt Tomasze Mielnika Vyvolený, který se pohybuje ve fázi vývoje.

"Je trochu ironií být 'on the move' v době, kdy je zřejmé, že tlak na kariérní 'movement' je součást průšvihu. Jsem rád, že to je digitální. Účast v programu je samozřejmě výrazný krok směrem k realizaci některých mých náročných projektů, které by se bez mezinárodních partnerů neobešly. Jsem zvědavý, co se mi povede a jsem zvědavý na zahraniční kolegy. Je to taková vzrušující vzájemná výměna zkušeností a do jisté míry i snů," řekl Novotný.

Pětidenní prezentace dvaceti mladých evropských producentů pořádaná organizací pro propagaci evropské kinematografie European Film Promotion zaujímá své pevné místo každý rok během festivalu v Cannes. Ten letos organizátoři odložili na červen, Producers on the Move ale proběhne v původním termínu a kompletně online.

V minulosti se zúčastnilo Producers on the Move hned několik českých producentů. Před dvěma lety vybrala EFP Radovana Síbrta (PINK), před ním se do Cannes podívali také Pavla Janoušková Kubečková (nutprodukce) nebo Jan Macola (Memesis).

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás