KVIFF zveřejnil industry program pro rok 2020

16 června 2020

Film Industry

KVIFF zveřejnil industry program pro rok 2020

Film Industry

KVIFF zveřejnil industry program pro rok 2020

k

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech zveřejnil projeky pro letošní online verzi programu Eastern Promises a Future Frames: Generation NEXT of European Cinema.

Celkově šestý ročník, letos kvůli zrušení festivalu poprvé online, programu Future Frames zaměřujícího se na mladé, talentované a začínající tvůrce má i letos českého zástupce. Je jím Adam Martinec s krátkometrážním rodinným dramatem Anatomie českého odpoledne (produkce Matěj Paclík / Breathless Films, koprodukce FAMU).

Českého kandidáta tradičně nominovalo oddělení Státního fondu kinematografie Czech Film Center. Online program Future Frames, který pořádá ve spolupráci s karlovarským festivalem organizace European Film Promotion, se letos uskuteční v datech 29. června – 8. července a částečně se prolne s akcemi pro filmové profesionály v rámci platformy Eastern Promises.

Do té organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary vybrali 41 projektů, mezi nimiž figuruje celkem 5 majoritně nebo minoritně českých projektů.

V rámci Works In Progress bude uvedeno íránsko-česko-slovenské drama Absence, na kterém se podílí Jordi Niubó (i/o post). Film Aliho Mossafiho vypráví příběh muže unkajícího od problematického rodinného života v Íránu do vzdálené Prahy, kde se pokouší odhalit komunistickou minulost svého otce.

V progrmau First Cut+ se představí litevsko-český film The Runner, jehož autor Andrius Blaževičius v něm představuje strasti mladé dívky ochotné udělat cokoliv k nalezení svého záhadně zmizelého partnera.

Docs in Progress nabídnou hned dva připravované české projekty. Každá minuta života, v režii Eriky Hníkové a v produkci Jiřího Konečného (endorfilm), pozoruje vývoj výchovy malého chlapce, ze kterého rodiče vyhovávají budoucí sportovní hvězdu. Jednotka intenzivního života Adély Komrzý (produkce Pavla Janoušková Kubečková / nutprodukce) sleduje alarmující případy na smrt nemocných lidí, kteří umírají v nemocnicích, aniž by o svých závěrečných dnech mohli významně rozhodovat.

Dokument Křehká krása mužství Andrey Culkové se zaměřuje na rodinu, v niž se muž profiluje jako "silnej chlap a hrdina", neustále riskující život na motorce, a žena, která chce mít hezké rodinné hnízdo, být skvělou ženou i matkou a zvládat práci na jedničku. Projkt v produkci Duracfilm bude prezentován v rámci Works in Development - Feature Launch.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás