Padlé ovoce se představuje na koprodukční platformě v Locarnu

05 srpna 2020

Film Industry

Padlé ovoce se představuje na koprodukční platformě v Locarnu

Film Industry

Padlé ovoce se představuje na koprodukční platformě v Locarnu

l

Festival ve švýcarském Locarnu letos spouští online verzi, jejíž součástí je také platforma pro koprodukční projekty Open Doors Hub. Česká republka je v jejím programu zastoupena majoritně myanmarským projektem Padlé ovoce, který koprodukuje Vít Janeček z D1film.

K Locarnu přidružená mezinárodní koprodukční platforma Open Doors Hub, která se zaměřuje na filmy z východoasijských zemí a Mongolska, letos zařazuje do programu snímek s českou účastí nazvaný Padlé ovoce. Myanmarsko-francouzsko-českou spolupráci, vedenou Third Floor Production (Myanmar) za podpory Art-production (Francie), doplňuje Vít Janeček se společností D1film.

Celovečerní projekt Padlé ovoce (aktuálně se nachází ve stádiu vývoje) je příběhem dvou mladých žen s rozdílnou životní situací. Film se soustředí na jejich lásku i život v represivní společnosti, která se ještě před nedávnem nacházela ve tvrdém vojenském režimu.

Toto vztahové drama se společenským přesahem se ve své domovině chystá natáčet režisér Aung Phoye, který se v Locarnu představuje už se třetím projektem. V Open Doors Hub se objevil s kraťasem Seasonal Rain v roce 2017, loni se zúčastnil mezinárodní soutěže s dalším krátkometrážním projektem Cobalt Blue.

Celkově šestidenní online program Open Doors Hub začíná ve středu 6. srpna 2020.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás