#martyisdead je prvním českým vítězem Emmy v historii

24 listopadu 2020

Film Industry

#martyisdead je prvním českým vítězem Emmy v historii

Film Industry

#martyisdead je prvním českým vítězem Emmy v historii

e

#martyisdead režiséra Pavla Soukupa se stal prvním českým dílem, které dosáhlo na prestižní Mezinárodní ocenění Emmy. Internetový seriál produkovaný společností Bionaut a vysílaný na platformě Mall.tv ovládl kategorii krátké tvorby.

Tvůrcům seriálu #martyisdead se povedlo to, co dosud žádný český televizní počin nedokázal. Získali cenu Emmy. Prestižní ocenění, které bývá označované za televizní obdobu Oscarů, získal projekt vysílaný na internetové platformě Mall.tv v kategorii pro krátkometrážní seriály. V cestě za historickým úspěchem se prosadil i mezi giganty HBO nebo Netflix.

Režisérem #martyisdead je Pavel Soukup, který stojí za úspěšným studentským hororem Lesapán na motivy příběhů Karla Jaromíra Erbena. Produkci #martyisdead vedli Vratislav Šlajer a Jakub Košťál ze společnosti Bionaut spolu s Milanem Kuchynkou z Mall.tv a ve spolupráci s platformou soutřeďující se na kyberbezpčnost CZ.NIC.

Osmidílný seriál vychází z reálných osudů obětí kyberšikany a čeká ho také pokračování v podobě #annaismissing, které je aktuálně ve vývoji a vzniká pod taktovkou stejného tvůrčího týmu.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás