České filmy získaly v Karlových Varech ocenění poroty

30 srpna 2021

Český film (v zahraničí)

České filmy získaly v Karlových Varech ocenění poroty

Český film (v zahraničí)

České filmy získaly v Karlových Varech ocenění poroty

k

Dokumentární film Eriky Hníkové Každá minuta života byl oceněn v hlavní soutěži festivalu v Karlových Varech Zvláštní cenu poroty. V soutěži Na východ od Západu obdržel Zvláštní uznání dokumentární snímek Adély Komrzý Jednotka intenzivního života. Diváckou cenu deníku Právo ovládl životopisný film Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Všechny tři snímky podpořil Státní fond kinematografie.

V hlavní soutěži Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl Zvláštní cenou poroty oceněn český dokumentární film režisérky Eriky Hníkové a producenta Jiřího Konečného (endorfilm) Každá minuta života. Observační počin zachycující mladý pár, který na svém čtyřletém synovi praktikuje experimentální výchovu Kámévéda, a snaží se z něj stvořit úspěšného atleta a "kvalitní lidskou bytost" ve všech ohledech.

V soutěži Na východ od Západu, která je zaměřená na debuty a druhé filmy tvůrců, obdržel Zvláštní uznání dokumentární film režisérky Adély Komrzý a producentky Pavly Janouškové Kubečkové (nutprodukce) Jednotka intenzivního života. Snímek pojednává o tom, jak se lékaři a pacienti v naší technologicky vyspělé civilizaci znovu učí komunikovat o něčem tak základním, co už dávno vytěsnili – o smrti. Film získal také Zvláštní uznání poroty Fedeora v rámci nestatutárních festivalových ocenění.

Diváckou cenu deníku Právo opanoval životopisný film Zátopek režiséra a producenta Davida Ondříčka. Snímek o slavném československém běžci, který se proslavil ziskem tří zlatých olympijských medailí v roce 1952, byl zároveň zahajujícím filmem letošního karlovarského festivalu.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás