Busan IFF

Busan IFF (2019)

03. října 2019 - 12. října 2019

Busan, Jižní Korea
www.biff.kr

Busan IFF (2019)

03. října 2019 - 12. října 2019

Busan, Jižní Korea
www.biff.kr

b

Kategorie: soutěžní specializované festivaly (zdroj: FIAPF)
Mezinárodní soutěž: soutěž první a druhých asijských filmů
Přihlášení filmu: zdarma

Uzávěrky

Mezinárodní filmový festival v jihokorejském Pusánu, založený v roce 1996, je nejvýznamnějším festivalem v Asii a byl prvním mezinárodním festivalem v Jižní Koreji. Přestože má festival pouze jednu soutěžní sekci a ta je určená prvním a druhým filmům asijských tvůrců, spojuje filmový festival s filmovým průmyslem a je vstupní bránou na asijský filmový trh. Filmy pocházející z ostatních kontinentů jsou uváděny buď v sekci Flash Forward (celovečerní hrané, inovativní) nebo v sekci World Cinema, která představuje to nejlepší ze světové kinematografie uplynulého roku. Krátké, dokumentární či experimentální filmy z celého světa představuje sekce Wide Angle, žánrové pak Midnight Passion. Přednost mají filmy uváděné ve světové, mezinárodní nebo asijské premiéře.

Pokud se český film dostane na MFF Busan, může sales agent filmu požádat o finanční podporu u European Film Promotion v rámci programu Film Sales Support. Jedná se o program podpory prodeje evropských filmů mimo Evropu a prodejcům poskytuje finanční prostředky na marketingové náklady spojené s propagací filmu v rámci několika mimoevropských festivalů.

Během festivalu probíhá již od roku 2006 Asian Film Market, významný filmový trh, kterého se každoročně účastní přes 1500 filmových profesionálů z více než 800 společností, kteří hledají projekty či partnery pro své vlastní projekty. V rámci akce probíhá také koprodukční trh Asian Project Market pro 30 vybraných mezinárodních projektů.

České filmy

Na tomto ročníku byly uvedeny například tyto filmy

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás