Sundance Film Festival

Sundance Film Festival (2020)

23. ledna 2020 - 02. února 2020

Los Angeles, Spojené státy
www.sundance.org

Sundance Film Festival (2020)

23. ledna 2020 - 02. února 2020

Los Angeles, Spojené státy
www.sundance.org

s

Mezinárodní soutěž: celovečerní hraný film, celovečerní dokumentární film, krátký film, epizodický obsah, virtuální realita
Přihlášení filmu: early – 65 USD / 40 USD, official – 85 USD / 60 USD, late – 110 USD / 80 USD

Uzávěrky

Proslulý festival Sundance probíhá pod záštitou herce Roberta Redforda již od roku 1978 v městečku Park City v americkém Utahu. Festival, jehož hlavním cílem je objevování mladých talentů, má 5 soutěžních kategorií, ale není nutné film přihlašovat do určité festivalové sekce.

V souvislosti s celosvětovou pandemií COVID-19 se festival rozhodl pro rok 2021 přijímat i filmy, které již byly vybrány na jiný významný festival, který se nakonec nekonal nebo byl odložen. Podmínkou pro výběr celovečerního filmu (nad 50 minut) je ale stále světová nebo mezinárodní premiéra v Sundance. Na premiérovém statusu u krátkých filmů nezáleží. Kromě hlavní soutěže jsou mezinárodní filmy posuzovány v následujících sekcích: Park City at Midnight (žánrové filmy), New Frontier (experimentální filmy) a Premieres (světové premiéry renomovaných tvůrců). Festival uděluje více než 30 cen ve všech festivalových sekcích včetně několika cen diváků. Uzávěrky krátkometrážních sekcí se mohou lišit.

Pokud se český film dostane na Sundance, může sales agent filmu požádat o finanční podporu u European Film Promotion v rámci programu Film Sales Support. Jedná se o program podpory prodeje evropských filmů mimo Evropu a prodejcům poskytuje finanční prostředky na marketingové náklady spojené s propagací filmu v rámci několika mimoevropských festivalů.

České filmy

Na tomto ročníku byly uvedeny například tyto filmy

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás