International Film Festival Rotterdam

International Film Festival Rotterdam (2021)

27. ledna 2021 - 07. února 2021

Rotterdam, Nizozemsko
www.IFFR.com/en

International Film Festival Rotterdam (2021)

27. ledna 2021 - 07. února 2021

Rotterdam, Nizozemsko
www.IFFR.com/en

r

Mezinárodní soutěž: první, druhý a třetí celovečerní hraný film nad 60 minut uváděný ve světové premiéře, krátký film (do 60 min) uváděný ve světové, mezinárodní či evropské premiéře
Přihlášení filmu: celovečerní filmy (nad 60 minut) 55 EUR, krátké filmy (do 60 minut) 30 EUR

Uzávěrky

MFF Rotterdam je jeden z nejvýznamnějších evropských festivalů, který funguje již od roku 1972. Nabízí pestrý program hraných, dokumentárních, experimentálních filmů, krátkých filmů a vizuálních děl pro digitální média uváděných ve 4 hlavních sekcích – Bright Future, Voices, Deep Focus a Perspectives.
Jedná se o jeden ze zásadních evropských festivalů, který nabízí širokou škálu inovativních a nezávislých filmových děl. Podstatné je také napojení na asijskou kinematografii a filmový trh.
Každoročně jen navštíví kolem 340.000 diváků a díky souběžně probíhajícímu koprodukčnímu trhu CineMart také přibližně 1 200 mezinárodních filmových profesionálů.
Oficiální program tvoří soutěž celovečerních prvních, druhých a třetích filmů (Tiger Competition) dokončených během po 1.lednu přecházejícího kalendářního roku s hlavní cenou v hodnotě 40.000 EUR pro producenta a režiséra a zvláštním uznáním 10.000 EUR za výjimečný umělecký přínos.
A soutěž krátkých filmů s délkou pod 60 minut (Ammodo Tiger Short Competition) uváděných ve světové, mezinárodní či evropské premiéře s třemi cenami, každá v hodnotě 3.000 EUR v hotovosti.
Kromě toho mohou filmy usilovat o VPRO Big Screen Award v sekci Big Screen Competition v hodnotě 30 000 EUR (polovina pro režiséra, polovina na nizozemskou distribuci) pro 8 vybraných filmů, uváděných ve světové, mezinárodní či evropské premiéře, který bude koupen do kino-distribuce a TV vysílání v Nizozemí.

Filmy mohou dále vyhrát tyto ceny:
Bright Future Award pro jeden z celovečerních debutů prezentovaných v sekci Bright Future mimo Tiger Competition (10.000 EUR na vývoj dalšího projektu)
BankGiro Loterij Audience Award – divácká cena pro filmy uvedené v premiéře po 1.lednu daného roku (10.000 EUR)
A dále FIPRESCI Award (cena mezinárodních kritiků), KNF Award (cena nizozemských kritiků pro nejlepší holandský film uvedený na festivalu), NETPAC Award (pro nejlepší nový asijský film), MovieZone Award (cena mladé poroty)

Festival dává prioritu filmům uváděným ve světové či mezinárodní premiéře. Z programu jsou vyloučeny studentské filmy a filmy, které již byly na festival přihlášeny a byly odmítnuty.
Také další programové sekce nabízejí pestrý program:
Bright Future: Filmy hlavně mladých a začínajících talentů, kteří rozvíjejí vlastní styl filmového vyprávění. Jeden z celovečerních debutů vyhrává cenu Bright Future Award..
Voices: Filmy etablovaných režisérů s výrazným rukopisem.
Deep Focus: retrospektivy, master class a instalace
Perspectives: tematický program

Promítací formáty: DCP, 35mm, 16mm, anglické titulky nutností

Uzávěrky pro krátké a hrané filmy se liší, je třeba sledovat https://iffr.com/en/film-entry.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás