Locarno Film Festival

Locarno Film Festival (2021)

04. srpna 2021 - 14. srpna 2021

Locarno, Švýcarsko
www.pardo.ch

Locarno Film Festival (2021)

04. srpna 2021 - 14. srpna 2021

Locarno, Švýcarsko
www.pardo.ch

l

Kategorie: Kategorie: A (zdroj: FIAPF)
Mezinárodní soutěž:
Concorso internazionale – celovečerní hrané, dokumentární nebo animované filmy (nad 60 min)
Concorso Cineasti - první a druhé celovečerní hrané, dokumentární či hybridní filmy
Pardi di domani – krátké filmy všech žánrů (do 40 min) mladých tvůrců, kteří ještě nenatočili celovečerní film
Corti d'autore - krátké filmy zavedených tvůrců
Přihlášení filmu: celovečerní film – 100 CH / 130 CH / 160 CH
krátký film – 30 CH / 50 CH / 70 CH

Uzávěrky

Mezinárodní filmový festival v Locarnu, založený v roce 1946, je jedním z nejstarších festivalů na světě a je považován za jednu z nejvýznamnějších platforem pro představování mladých talentů a neotřelých a moderních uměleckých filmů. Program festivalu se skládá 12 sekcí, a to včetně nezávisle organizovaných programů Semaine de la critique, který je vyhrazený pouze dokumentárním filmům, a Panorama Swiss, který představuje aktuální domácí tvorbu. Do těchto programů je nutné filmy přihlašovat zvlášť.
Festival má čtyři soutěžní sekce, které pokrývají celé spektrum typů a délek filmů. Ceny udělované (přibližně 20) na festivalu mají podobu Zlatého leoparda a jsou doprovázeny významnými finančními odměnami, které se liší podle jednotlivých sekcí. Hlavní cena mezinárodní soutěže (Concorso internazionale) má hodnotu 90 000 švýcarských franků. Kromě cen udělovaných v jednotlivých sekcích rozhoduje speciální porota také o ceně pro Nejlepší první film, o kterou se uchází všechny debuty uvádění na festivalu (kromě snímků uváděných paralelních nezávislých sekcích). Podmínkou účasti v kterékoliv soutěžní sekci je světová nebo mezinárodní premiéra filmu.
Součástí festivalu je také několik nesoutěžních sekcí včetně sekce Piazza Grande, která uvádí více divácky orientované filmy významných tvůrců v kině pod širým nebem pro více než 8 000 diváků. Programový tým pak sestavuje také retrospektivní sekce, přehled aktuálních festivalových hitů nebo program pro děti.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás