Czech Film Center

Czech Short Films za rok 2018: Přihlašujte své krátké filmy

09 září 2018

Krátké filmy

Czech Short Films za rok 2018: Přihlašujte své krátké filmy

Krátké filmy

Czech Short Films za rok 2018: Přihlašujte své krátké filmy

s

Czech Film Center letos již podesáté vyhlašuje výzvu k přihlašování krátkometrážních filmů na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a do kolekce Czech Short Films 2019. Vaše filmy můžete přihlašovat online do 1. listopadu 2018. 

Cena Magnesia za nejlepší studentský film se vyhlašuje na slavnostním předávání cen Český lev a je určena pouze studentským filmům. Výběrová kolekce krátkých filmů Czech Short Films se týká všech krátkých filmů, které vznikly v roce 2018, a slouží ke zviditelnění současné české krátkometrážní tvorby a k prezentaci české kinematografie na zahraničních filmových festivalech a trzích. Přihlašovací formulář je společný pro obě akce a naleznete jej ZDE.

Všechny přihlášené filmy splňující podmínky budou následně postoupeny do výběru a předány ke zhlédnutí čtyřčlenné odborné komisi. Tato komise, složená z respektovaných osobností českého filmového průmyslu, vybere přibližně 10 až 15 filmů do kolekce Czech Short Films a zároveň nominuje 20 studentských filmů na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. Podmínky pro přihlášení do soutěže o nejlepší studentský film naleznete ve Statutu Ceny Magnesia za nejlepší studentský film ZDE.

 

Podmínky a pravidla k přihlášení do kolekce Czech Short Films:

  • jakýkoliv typ filmu (hraný, animovaný, dokumentární nebo experimentální)
  • maximální délka do 40 minut (včetně počátečních a závěrečných titulků)
  • rok výroby 2018 a majoritní země výroby Česká republika
  • film musí mít vyřešena všechna autorská práva (včetně archivních záběrů) a práva na hudbu užitou ve filmu nejpozději do konce roku 2018

 

POSTUP přihlášení:

  • Vyplňte online "Dotazník pro sběr krátkých filmů za rok 2018": ZDE
  • Odkaz na filmy v náhledové kvalitě vložte přímo do formuláře. Preferujeme online úložiště pro stream videa (např. Vimeo). Platnost poslaného online linku musí být do 31. 12. 2018, heslo nesmí být během platnosti linku změněno.
  • Filmy bez podepsaného čestného prohlášení a zaslaného linku na film (vše rovněž nejpozději do 1. listopadu 2018) nebudou postoupeny výběrové komisi k posouzení.

Uzávěrka pro přihlašování a doručení všech potřebných materiálů je 1. listopadu 2018. Níže si můžete stáhnout "Čestné prohlášení" o autorských právech, které je potřeba vložit vyplněné do přihlášky. 

Online přihlašovací formulář

ke stažení

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás