Czech Short Films 2017: Přihlašujte své krátké filmy

17 října 2016

Czech Short Films 2017: Přihlašujte své krátké filmy

Výzva k přihlašování krátkých filmů do kolekce 2017 byla právě spuštěna.

s

Czech Film Center i tento rok připravuje výběrovou kolekci krátkých filmů Czech Short Films, která poslouží po celý rok 2017 ke zviditelnění české krátkometrážní tvorby a k prezentaci české kinematografie na zahraničních filmových festivalech a trzích. Vaše filmy můžete přihlašovat online do 4. listopadu 2016.

Všechny přihlášené filmy splňující podmínky budou následně postoupeny do výběru a předány ke zhlédnutí čtyřčlenné odborné komisi. Tvůrce vybraných filmů do kolekce Czech Short Films 2017 budeme následně kontaktovat a nejpozději do 30. listopadu 2016 bude potřeba nám doručit filmy v HD kvalitě a další potřebné materiály. Studentské filmy přihlášené do výběru získávají navíc šanci postoupit do širšího výběru na CENA MAGNESIA za nejlepší studentský film. Více informací ve Statutu Ceny Magnesia ZDE.

Podmínky a pravidla k přihlášení:

  • jakýkoliv žánr (hraný, animovaný, dokumentární nebo experimentální)
  • maximální délka do 40 minut (včetně počátečních a závěrečných titulků)
  • rok výroby 2016 a země výroby Česká republika
  • film musí mít vyřešena všechna autorská práva a práva na hudbu užitou ve filmu

Postup přihlašování:

  • Vyplňte online dotazník: ZDE
  • Po odeslání dotazníku obdržíte potvrzovací mail, v jehož příloze naleznete čestné prohlášení, které je třeba podepsat a naskenované nám ho zaslat nazpět.
  • Filmy v náhledové kvalitě (velikost souboru do 2Gb) zašlete přes online úložiště (Vimeo, Wetransfer, MyAirBridge..). Platnost poslaného online linku musí být nejméně 2 týdny, resp. heslo na Vimeo nesmí být změněno do 15.prosince 2016.
  • Filmy bez podepsaného čestného prohlášení a zaslaného linku na film (vše rovněž nejpozději do 4. listopadu 2016) nebudou postoupeny výběrové komisi k posouzení.

Uzávěrka přihlašování a doručení všech potřebných materiálů je 4. listopadu 2016 v 11 hod.

Online přihlašovací formulář

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás