Filmy

Animované Plody mraků míří do Annecy

15 Březen 2017

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Animované Plody mraků míří do Annecy

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Animované Plody mraků míří do Annecy

a

Krátkometrážní film Kateřiny Karhánkové Plody mraků byl vybrán do soutěže krátkých filmů pro děti na festivalu animovaných filmů v Annecy, který proběhne od 12. do 17. června. Do sekce studentských filmů se probojovaly další dva české snímky - Jsme přece lidi (Jan Míka) a Prebúdzač (Filip Diviak).

Plody mraků vyprávějí o malém živočichovi, který překonáním neznámého uskuteční velký objev. Autorkou scénáře a režisérkou je Kateřina Karhánková, výtvarnicí Alžběta Skálová. Desetiminutový snímek vznikl v produkci MasterFilm (Tomáš Michálek, Dagmar Sedláčková) v koprodukci s FAMU. Film podpořil Státní fond kinematografie. V Annecy bude soutěžit v sekci krátkých filmů pro děti. 

Do soutěžní sekce studentských filmů byly vybrány další dva české snímky. Sedmnáctiminutový film Jsme přece lidi animátora a režiséra Jana Míky vznikl na FAMO (Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku) a vypráví příběh zajíce, který se rozhodne vyzkoušet místo dramatického života v přírodě pobyt v králíkárně. natočen je kombinovanou technologií 2D animace a hraných prvků. Druhým snímkem je Prebúdzač režiséra a animátora Filipa Diviaka, natočený na Univerzitě Tomáše Bati. 

Mezinárodní festival animovaných filmů v Annecy je největší soutěžní přehlídka celovečerních, krátkých a studentských animovaných filmů. Byl založen v roce 1960. Od roku 1985 je jeho součástí filmový trh MIFA, specializovaný na animovanou tvorbu. V minulých letech byl na festivalu z české tvorby představen například loutkový film Malá z rybárny (Jan Balej, 2015) nebo Tramvaj Michaely Pavlátové (zvítězila v roce 2012).

 

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás