Premiéry v českých kinech

Láska na zakázku
Láska na zakázku

Premiéra
06.06.2024

Režie
Eva Toulová

Hlavní hrdinové nastupují do práce snů a jejich život konečně nabírá ten správný směr. Anebo že by to nebyla zas taková procházka růžovým sadem, jak si představovali? Eva sice získává, jako jediná žena, práci v nejlepší reklamní agentuře v zemi, to ale ještě netuší, že pod vedením sexistického šéfa. Vítek se zase po letech konečně odhodlal otevřít si vlastní hypnoterapeutickou ordinaci, naráží ale na nepochopení okolí, které nemá ani ponětí, co od hypnoterapie čekat. Všechno se otáčí ve chvíli, kdy Eva dostává zakázku na reklamu, která má jediný cíl – aby se dotyčný do klientky zamiloval.

Vzor
Vzor

Premiéra
06.06.2024

Režie
Nejc Gazvoda

Maja (45) a Jan (14), matka a syn, žijí v paneláku na malém městě. Maja je čerstvě rozvedená a je psycholožkou na základní škole, do které také chodí Jan. Film začíná v posledních dnech dubna 2020, kdy jsou ve škole zavedena přísná protiepidemická opatření. Jan je samotář poznamenaný rozvodem rodičů, ve škole zažívá šikanu. Jeho nový spolužák Jakob se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Maja má na starosti Jakobovu rekonvalescenci, ovšem Jakob je součástí party, která terorizuje školu, a také Jana. Jan se utíká ke svému sousedovi, který se také jmenuje Jan, nedospělému násilníkovi. Maja opět sklouzává k alkoholové závislosti, která se cítí ztracená a pod tlakem nové školní psycholožky Neji, která pod maskou mrazivé laskavosti skrývá soutěživost.

Noční klid
Noční klid

Režie
Michal Hogenauer

M, dobře situovaný muž středního věku, náhodou spatří na letišti podezřele vypadajícího mladíka tmavé pleti. Výměna pohledů a pár slov spustí postupně se stupňující sled událostí. Do Mova osamělého života se vkrádá anonymní strach, stereotyp a všudypřítomný pocit nebezpečí. Ve víru velkoměsta M postupně podléhá přesvědčení, že rozpoznal přicházející Zlo, kterému je třeba čelit.

Společně sami
Společně sami

Režie
Gabriela Sittová

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek, dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, které vlastní matka jeho přítelkyně. Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Ema, jedna z Petrových studentek, hledá přivýdělek, aby si udržela krok se spolužáky z bohatých rodin. Její výběr brigády ji však krom peněz přinese i nečekanou kontroverzi. V maturitním ročníku se tři ambiciózní studenti – Oskar, Tadeáš a Robert rozhodnou podat přihlášku na medicínu. Před přijímačkami si však chtějí vyzkoušet pitvu reálného člověka, aby měli před ostatními studenty náskok. Začínají plánovat, kde seženou svoji oběť. Studentka Anička čelí zase výzvám spojených s touhou být pro svoji matku jediným důležitým člověkem v životě.

Představujeme Vám

Slovenský skladatel a hudebník Jonatán Pastirčák neboli Pjoni (*1993) byl v roce 2023 nominován hned na dva České lvy – za filmy Arvéd a Světlonoc. Vyhrál s prvním z nich. Složil hudbu i k adaptaci knihy Jáchyma Topola Citlivý člověk, která v témže roce soutěžila na festivalu v Karlových Varech. Nesmírně pracovitý skladatel je podepsaný pod mnoha dalšími žánrově i formálně různými projekty, které bývají uvedené na předních přehlídkách – třeba pod minisérií Podezření, sci-fi Běžná selhání nebo dokumentem Návštěvníci.

připravil Vojtěch Rynda pro CZECH FILM / Spring 2024

 

Podrobnosti

Naši partneři

Kreativní Evropa European Film Promotion NEW APA

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás