Premiéry v českých kinech

Manželé Stodolovi
Manželé Stodolovi

Režie
Petr Hátle

Jaroslav při nepovedeném pokusu o loupež zabije svého starého souseda. Jeho manželka Dana vymyslí plán, jak vraždu maskovat jako nešťastnou náhodu. V cestě jí ale stojí sousedka, kterou musí také odstranit. Dana donutí Jaroslava, aby ji s tím pomohl. S vidinou snadných peněz začnou Stodolovi zabíjet staré a osamělé lidi v okolních vesnicích, hlavní impuls přichází od Dany, Jaroslav ji následuje. Zpočátku se jim daří vraždy maskovat jako nehody a policie přes nesrovnalosti případy uzavírá jako vyřešené. Až po několika letech se najde vyšetřovatel, který znovu otevře staré případy vražd a Stodolovy z nich usvědčí. Jaroslav bere veškerou vinu na sebe a začíná martyrium nekonečných policejních rekonstrukcí na místech činu.

Sucho
Sucho

Režie
Bohdan Sláma

Současná česká vesnice. Lány polí obklopují malý statek, kde hospodaří padesátiletý Josef se svou ženou Evou a třemi dětmi. Josef se snaží žít alternativně a vede donkichotský boj proti místnímu agropodniku. Trpí tím jeho rodina, svým dětem zakazuje počítače, mobily i internet, což těžce snáší především šestnáctiletá Žofka. Agropodnik patří Viktorovi, který jde ve stopách svého dominantního otce. K Viktorovi přijíždí na prázdniny jeho osmnáctiletý syn Míra, který přes rok žije s matkou v Praze. Míra se sblíží s Žofkou, ale jejich vztah je turbulentní, zvlášť, když se oba teenageři začínají vyhraňovat vůči svým dominantním otcům.

Franta mimozemšťan
Franta mimozemšťan

Režie
Rudolf Havlík

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu nikdo nevěří. Starosta Picek má spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se soused Franta najednou chová divně? Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice sice tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale tohle chování je moc i na jeho ženu Boženu. Ve chvíli, kdy se v obci zjeví Rebeka a v patách jí jde nesmlouvavý generál Sokol, rozhodnou se místní přijít záhadě na kloub. Po svém!

Karlos
Karlos

Režie
Michal Samir, Šimon Šafránek

Karel Vémola (35) je nejslavnějším českým zápasníkem smíšených bojových umění (MMA). Popularita tohoto sportu v České republice v posledních letech vzrostla na úroveň mainstreamové zábavy a Karlos ‘Terminátor’ Vémola je jeho hlavní tváří: obálka Reflexu, účast v talk show Karla Šípa a Jana Krause, vyprodaná O2 arena, ale také pozvání na Hrad prezidentem Zemanem, na které se dostavil se slovenskou playmate Lelou Ceterovou a přátelství s pravděpodobně nejkontroverznějším českým podnikatelem Ivo Rittigem. Vémolův svět je světem extrémních protikladů, ve kterém je realita mnohem absurdnější, neuvěřitelnější a vyhraněnější než sebelepší fikce. Náš film není dokument pouze o sportu, o zápasech a dřině v tréninku. Toto je výlučný film o světě extrémní osobnosti v extrémní době.

Představujeme Vám

Slovenský skladatel a hudebník Jonatán Pastirčák neboli Pjoni (*1993) byl v roce 2023 nominován hned na dva České lvy – za filmy Arvéd a Světlonoc. Vyhrál s prvním z nich. Složil hudbu i k adaptaci knihy Jáchyma Topola Citlivý člověk, která v témže roce soutěžila na festivalu v Karlových Varech. Nesmírně pracovitý skladatel je podepsaný pod mnoha dalšími žánrově i formálně různými projekty, které bývají uvedené na předních přehlídkách – třeba pod minisérií Podezření, sci-fi Běžná selhání nebo dokumentem Návštěvníci.

připravil Vojtěch Rynda pro CZECH FILM / Spring 2024

 

Podrobnosti

Naši partneři

Kreativní Evropa European Film Promotion NEW APA

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás