Premiéry v českých kinech

Citlivý člověk
Citlivý člověk

Premiéra
12.10.2023

Režie
Tomáš Klein

Chlapec se svým otcem, oba převlečeni za ženy, prchají podivně dystopickou krajinou, kde jsou lidé naplněni jen frustrací a strachem. Aby si chlapec udržel své zatím dětské ideály a stal se opravdovým citlivým člověkem, musí se tomuto krutému světu dospělých, součástí kterého je i jeho vlastní táta, postavit.

Úsvit
Úsvit

Premiéra
05.10.2023

Režie
Matěj Chlupáček

Spolu se svým mužem přišla vybudovat utopický svět uprostřed čisté přírody. Helena, těhotná žena vedoucího fabriky, brzy porodí a její rodinu čeká vysněná budoucnost v moderním městě. Všechny její iluze ale brzy zmizí. Stačí, že se uprostřed jejich fabriky najde mrtvé tělo novorozence - hermafrodita. Helena kvůli bezpečí vlastního dítěte potřebuje zjistit, co se stalo, ale narazí na své vlastní předsudky. Film je inspirovaný skutečnými příběhy intersex lidí v 30. letech, krátce předtím, než vše zničila válka.

Hadí plyn
Hadí plyn

Režie
David Jařab

Filmová odysea o cestě do uzavřené oblasti na hranici mezi orientálním a okcidentálním světem, do nitra emocionální paměti a temných zákoutí lidské mysli, do míst, kde na sebe naráží lidská potřeba podvolit si přírodu, vysát její duši i přírodní zdroje a ulovit nebo pokořit vše živé v ní. Podobenství o cestě do míst, kde už neplatí civilizovaná pravidla a realita osciluje mezi racionalitou a snem. Podobenství o vlastních obavách z násilí, o hledání zdravého a nedestruktivního vztahu k lásce a sexualitě, o ochotě najít pochopení rozlišovat mezi uprchlíky a vetřelci. Dobrodružství, inspirované novelou Josepha Conrada Srdce temnoty, o hledání sebe samého uprostřed neprostupné „evropské divočiny“ a pochopení nutnosti mentálně přijmout zodpovědnost za následky evropského kolonialismu.

Bod obnovy
Bod obnovy

Režie
Robert Hloz

V Evropě roku 2041 mají všichni lidé ústavní právo prožít „JEDEN CELÝ ŽIVOT“. Pokud se vám stane nehoda, jste oživeni a můžete pokračovat dál ve svém životě. Stačí si každé dva dny pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti - tzv. “BOD OBNOVY”. Ale zaslouží si vůbec lidstvo právo na druhou šanci?

Představujeme Vám

Mistr zvuku Viktor Ekrt (* 1975) má nabité jaro: pracuje na postprodukci filmu Bratři a natáčí snímek Vlny. V prvním z nich scenárista Marek Epstein a režisér Tomáš Mašín vyprávějí příběh kontroverzních hrdinů protikomunistického odboje bratrů Mašínů, druhý je autorským dílem Jiřího Mádla o boji o Československý rozhlas při okupaci Československa v roce 1968. Do toho Ekrt vyučuje na katedře zvuku na FAMU.

 

Vojtěch Rynda pro CZECH FILM / Summer 2023

Podrobnosti

Naši partneři

Kreativní Evropa European Film Promotion NEW APA

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás