Filmy

Czech Short Films 2018 míří do Clermont-Ferrand

05 Únor 2018

Krátké filmy

Czech Short Films 2018 míří do Clermont-Ferrand

Krátké filmy

Czech Short Films 2018 míří do Clermont-Ferrand

c

Animace, hrané filmy i experimenty. To nejlepší z české krátkometrážní tvorby za rok 2017 vybralo už po deváté Czech Film Center k reprezentaci českých krátkých filmů doma i v zahraničí. Letos na základě výzvy sesbíralo kolem stovky filmů různých žánrů ze soukromé produkce i z filmových škol, z nichž za pomoci komise tvořené filmovými profesionály z různých oblastí audiovize vybralo 13 snímků. Právě ty budou nyní reprezentovat krátký český film na filmovém trhu v Clermont-Ferrand.

Největší světový filmový trh zaměřený na krátký film Clermont-Ferrand Film Market, konaný v rámci MFF Clermont-Ferrand, letos proběhne d 5. do 8. února a českou krátkometrážní tvorbu na něm bude opět zastupovat Czech Film Center, oddělení Státního fondu kinematografie. Po celou dobu konání trhu bude v provozu informační stánek CFC, jehož cílem bude propagovat nejen novou kolekci Czech Short Films 2018, ale i českou krátkometrážní tvorbu jako celek. Na letošní ročník jsou na trh zaregistrovány téměř čtyři tisíce filmových profesionálů, včetně tvůrců, festivalových dramaturgů, distributorů i novinářů.

Jeden z filmů kolekce Czech Short Films 2018 bude uveden také v rámci oficiálního festivalového programu – cenami ověnčený animovaný film Kateřiny Karhánkové Plody mraků vybrali organizátoři festivalu do sekce Young Audience.

Czech Film Center se již řadu let systematicky a intenzivně věnuje propagaci české krátkometrážní tvorby, a to zejména na významných zahraničních i tuzemských filmových festivalech a trzích.

Cílem je upozornit filmové profesionály na zajímavé filmařské osobnosti a pomoci českým krátkým filmům nalézt cestu na mezinárodní filmový trh. Představení kolekce Czech Short Films na MFF v Clermont-Ferrand a následně na MFF v Berlíně každoročně odstartuje spolupráci s celou řadou festivalů zaměřených na krátké filmy.  Databáze festivalů krátkých filmů, se kterými CFC spolupracuje a kterým každoročně nabízí české krátké filmy, čítá přibližně 80 - 100 festivalů. 

Více o kolekci Czech Short Films 2018 naleznete zde.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás